Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki görülen bıçaklı kavganın duruşmasına tutuklu sanık Yusuf G. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden jandarma ekiplerince getirilerek duruşma salonunda hazır edildi. Mahkemeye müşteki ve sanık avukatları da katıldı.

“KONUŞMAK İÇİN GİTTİM, SALDIRDILAR”

Gazipaşa'da rüşvet suçuna karışan 2 kişi tutuklandı Gazipaşa'da rüşvet suçuna karışan 2 kişi tutuklandı

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, sanık Yusuf G.'den olayın nasıl olduğunu anlatmasını istedi. Sanık Yusuf G. “Ben otelde çalışıyordum. Benimle konuşmak için çağıran Abdullah İ. kuzeni Ömer de vardı. Konuşmak için yürürken ATM'nin oraya geldikten sonra bana Abdullah küfretti. Ben de karşılık verince kavga orada başladı. Arkadan tanımadığım kişilerden 6-7 kişi bana saldırdı. İki aracın arasına sıkıştırıldım üstümde bana vuran Abdullah'ı yanımda taşıdığım bıçakla kendimi koruyarak onu yaraladım. Ben de çok darbe aldım” dedi.

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık Yusuf G’nın avukatı, “Müvekkilim konuşmak için gittiği sırada Abdullah İ. ve kuzeni Ömer ile birlikte konuşurken arkasından tanımadığı 6-7 kişi tarafından saldırıya uğradı. Müvekkilim kendisini koruyarak nefsi müdafaada bulunmuştur. Tahliyesini ve beraatini talep ederiz” diye konuştu. 

AYDA 1 KEZ İMZA ATACAK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Adam Yaralamak’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Yusuf G’nin yurt dışına çıkış yasağı ve ayda 1 kere imza karşılığında adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek duruşmayı 17 Eylül tarihine erteledi. - Mehmet AL

Editör: DAMLA ERCİYAS