MEHMET AL ÖZEL-HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada 'Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklu yargılanan Mesut M. ve Murat Ç. Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden jandarma gözetiminde mahkeme salonuna getirildiler. Duruşmada sanık avukatları hazır bulundu.

KURYE: POŞETİ CUMARTESİ PAZARI’NDA ALDIM

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, sanık Murat Ç'den olayı anlatmasını istedi. Sanık Murat Ç. “Ben kuryelik yaparım. Yemek siparişi götürürüm. O gün ben Cumartesi Pazarı’ndaydım. Motosiklet üzerindeyken yanıma Mesut M. geldi. Bana siyah poşet vererek benden tekrar alacağını söyledi. Mesut abi bize yemek siparişi verirdi. Oradan tanırım” dedi. 

“PAKET HALİNDE ALDIM”

Tutuklu yargılanan Mesut M. duruşmada verdiği ifadesinde şunları söyledi: Ben Tosmur’da kahvehane sahibiyim. Esrarı paket halinde aldım Esrar, kokain kullanırım. Uzun zamandır kalp rahatsızlığım var. Uyuşturucu satmıyorum, ihtiyacım yok. “param var.”

“SANIK MESUT'TAN ESRAR İSTEMİŞTİM”

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak ifade veren Buşra, “Sanık Mesut'tan 3 bin TL’LİK esrar istemiştim. Esrarı alamadık. Olay yerine polisler gelmişti. Alışveriş gerçekleşmedi” diye konuştu. 

TANIK KOMİ: ESRAR SATARKEN GÖRMEDİM

Boş araziye devrilip ters dönen otomobilde yaralı aradılar Boş araziye devrilip ters dönen otomobilde yaralı aradılar

Duruşmada tanık olarak dinlenen Abdullah kendisinin Mesut M’nin iş yerinin yanındaki lokantada komi olarak çalıştığını, sanıklardan Murat Ç’yi tanımadığını söyleyerek esrar sattıklarını görmediğini söyledi.

 SANIK AVUKATLARI TAHLİYELERİNİ İSTEDİ

Sanık avukatları müvekkilleri olan Mesut M. ve Murat Ç’nin 8 Aralık tarihinden beri tutuklu olduklarını ‘Uyuşturucu Ticareti’ yapmadıklarını söyleyerek beraatini ve tahliyelerini talep etti.

YAKALAYAN POLİSLER TANIK OLARAK DİNLENECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tutuklu sanıklar Mesut M. ve Murat Ç’nin tutukluluk halinin devamına, tanık olarak dinlenecek olan Ali ve Fatih Ö’nün gelecek duruşmada hazır edilmesi için kolluk kuvvetlerine bildirilmesine, sanıkları olay tarihinde yakalayan polis memurlarının tanık olarak dinlenmesine, eksik evrakların ve raporların tamamlanmasına karar vererek duruşmayı 14 Mayıs’a erteledi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS