MEHMET AL-ÖZEL HABER

Alanya’nın Şekerhane Mahallesi'nde 3 yıldır Sefam Ev Yemekleri adlı restoranı işleten 3 çocuk annesi Perihan Gökçe, “Bundan daha evvel Cuma Pazarı’nda çay ocağı işletirken, işimi büyütmeye karar vererek eşimle birlikte 3 yıl önce burayı kiraladık. Ben mutfakta kadın personel çalıştırmak istedim. Çünkü mutfağa daha çok kadınlar yakışır. Temizliğe önem verirler. Aşçı erkek abilerim bana kızmasınlar. Artık mutfağa kadınlarımız da girsinler. Onların da ev ekonomisine katkısı mutlaka olur” dedi.

“EŞİM BANA DESTEK OLDU”

Alanya basınını yasa boğan ölüm  Alanya basınını yasa boğan ölüm 

Sefam Ev Yemekleri iş yeri sahibi Perihan Gökçe, “Eşim bana çok büyük destek oldu. Ondan cesaret alarak bu restoranı açtık. Biraz sıkıntı yaşadık ama her şeyi devletten beklemeyelim. Şu an 16 çeşit yemek sunuyoruz. Bunun yanında ızgaralar hariç müşterilerimize toplu olarak kahvaltı vermekteyiz. Şu anda paket servisimiz de var” diye konuştu. 

“KAMU ÇALIŞANLARI BİZİ TERCİH ETTİLER”

Perihan Gökçe, “İşletmemizi açtıktan sonra bazı müşterilerimiz mutfağımızı merak ediyor. Mutfağımızda çalıştırdığım kadın personeli görenlerden şaşırarak bizleri tebrik edenler çok oldu. Mutfağımızı gizlemiyoruz. Her şey şeffaf olduğu için Alanya'da birçok kamu çalışanları bizim misafirimiz oldular. Biz de en önce hijyen, yani temizlik birinci sırada. Pazar günleri iş yerimizde çalışanlar izinli. Hazırlığımızı cumartesi günleri yapmaktayız” ifadelerini kullandı.