Alanya Belediyesi ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Demirtaş Mahallesi’nde ‘Cumhur İttifakı Birlik ve Beraberlik Yemeği’ düzenledi. 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdüren Başkan Yücel’in Cumhur İttifakı paydaşları ile birlikte Demirtaş ve çevre mahalle halkı ile buluştuğu organizasyon yoğun ilgi gördü. Demirtaş Muhtarı Mustafa Doğrul, Alanya Muhtar Derneği Başkanı ve İspatlı Muhtarı Hasan Yüksel, AK Parti Alanya İlçe Başkan Vekili Alaaddin Işık, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül’ün konuşmalarının ardından 10 yıllık proje hizmetleri anlatan video yayınlandı. 

“VAATLERLE DEĞİL, HİZMETLERLE KARŞINIZDAYIZ

Büyük bir coşku ve tezahüratlarla sahneye çıkan Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Yücel, 2014 ve 2019 seçimlerinin ardından 2024 seçimleri için de AK Parti ve MHP teşkilatlarıyla vizyoner ve güçlü ekiple yeniden yola çıktıklarını belirtti. “Bizlere güveniniz, desteğiniz, sevginiz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum” diyen Yücel, bölgeye yapılan hizmetleri sıraladı. 

Başkan Yücel, “Proje ve hizmetlerimizi planlarken Alanya’yı bir bütün olarak düşündük. Eşit ve adaletli şekilde hizmet ettik. Göreve geldiğimizde ‘Merkezde ne varsa kırsalda da aynısı olacak’ dedik. Sözlerle, vaatlerle değil, artık yaptığımız hizmetlerle karşınızdayız” dedi. 

ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı

ÜRETEN, TASARRUF EDEREK BÜYÜYEN BELEDİYEYİZ

Demirtaş ve çevresine halk kütüphanesi, düğün ve nikah salonu, otopark alanı ile Demirtaş Kültür Merkezi, Syedra Kalesi, Sapadere Kanyonu Yürüyüş Alanı, Avcılık Müzesi kazandırdıklarını söyleyen Yücel, Çayarası Yaylası’na yeni çarşı, sağlık ocağı inşa ettiklerini ve asfalt seferberliği ile konforlu ulaşımı sağladıklarını belirtti. 

“10 yılda bizden ne talep ettiyseniz yaptık, bundan sonra da Demirtaş’a ve tüm mahallerimize verdiğimiz sözleri tutmaya devam edeceğiz” diyen Yücel, “Üretken Belediyecilik anlayışımızla eğitim bizim işimiz değil demedik, sağlık bizim işimiz değil demedik, nerede ne eksik varsa yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Yatırım bütçesi, araç filosu ve hizmet ağı ile Türkiye'nin güçlü belediyelerinden biri olan Alanya Belediyesi, artık okullar, yurtlar, etüt merkezleri, kreşler, camiler, birçok mahallesine düğün salonları ve kültür merkezleri inşa eden bir belediye oldu. Aynı zamanda, kendi elektriğini, suyunu, halk ekmeğini, asfaltını ve betonunu, bitkisini, gübresini kendisi üreten, tasarruf ederek büyüyen bir belediyeyiz” şeklinde konuştu. 

DEMİRTAŞ BÖLGESİ BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Halkın desteği ve teveccühü ile hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Yücel, proje hizmetlerin yanı sıra vatandaşın ekonomisini güçlendirmeye, yeni iş olanakları sağlamaya gayret ettiklerini belirtti. Kalkınma projeleri ile tarımı destekleyeceklerini söyleyen Yücel, çiftçilerin en büyük sorunu olan sulama suyu için göletler inşa edeceklerini söyledi. 

Yücel, İmar planından sorunları ortadan kaldırarak Demirtaş’a turizm tesislerinin yapılmasının önünü açtıklarını ve turizmcilerin buraya yatırım yapmasını destekleyeceklerini ifade etti. Demirtaş’ın merkez çarşısını yeniden düzenleyeceklerini, farklı bir alanda Demirtaş Sanayisi Sitesi’ni oluşturacaklarını söyleyen Yücel, “Demirtaş bölgesini bir cazibe merkezi yapacağız” dedi. 

TÜTÜNCÜ BAŞKANIMLA SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ

Altyapı ve arıtma gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapması gereken hizmetlerdeki yetersizliklere değinen Yücel, “Alanya’da Yücel, Antalya’da Hakan Tütüncü diyeceğiz. İnşallah Hakan Tütüncü Başkanımla Demirtaş’ın ne sorunu varsa çözeceğiz” şeklinde konuştu. 

Yücel, Yeşilöz- Aydap Sahil yolunu bisiklet, yürüyüş ve koşu parkuru olarak düzenleyeceklerini, Gazipaşa Havalimanı’na yakınlığının avantajıyla; yeni dönemde yapacakları yatırım ve projelerle Demirtaş bölgesinin gelişeceğini bölge ekonomisinin büyüyeceğini vurguladı. 

“Kırsal bölgelerimizde birçok yer, Cumhuriyet tarihinden bu yana alamadığı yatırımları ve hizmetleri bizim dönemimizde aldı” diyen Yücel, emeği geçenlere teşekkür ederek halkın güven ve desteği ile çok daha güzel projeleri birlikte gerçekleştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi. 

Yücel, “AK Parti’nin gerçek belediyecilik anlayışı ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik misyonunu birleştirerek Büyük Alanya’yı daha ileriye taşıyacağız, bölgemizi ve  Demirtaş’ı kalkındıracağız.  AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin tüm kademeleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Hakan Tütüncü ile güç birliği yaparak, Alanya’ya, bölgemize ve Demirtaş’a en iyi şekilde hizmet edeceğiz. Biz hazırız, kararlıyız. Ayırmadan, ayrışmadan Alanya için, memleketimiz için canla başla çalışacağız.


Editör: DAMLA ERCİYAS