Yeni Başkan Ahmet Sönmez Türkiye’nin birçok ilinde Akdağ olmasına ve Alanya isminin daha çok ön plana çıkarmasının önemine vurgu yaparak genel kurul üyelerinin onayı ile kulübün isminden ‘Akdağ’ı çıkararak kulübün adını Alanya Kayak İhtisas ve Spor Kulübü olarak değiştirdi.

Yeni Başkan Ahmet Sönmez Alanya’da yapılacak kayak tesisi için gerekli tüm resmi işlemlerinin sona geldiğini, tesisin ihale sürecini yakından takip edeceğini ve kayak tesisi ile birlikte Yüksek İrtifa Ve Antrenman Merkezi olarak da projelendirilmesi için gerekli görüşmeleri yapmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

Fatih Ürkmezer: Çocuklara güzel bir dünya bırakmalıyız Fatih Ürkmezer: Çocuklara güzel bir dünya bırakmalıyız

Sönmez, “Tesisin ihale sürecini yakından takip edeceğim. Akdağ'ın kayak tesisi ile birlikte Yüksek İrtifa ve Kamp Merkezi olarak da projelendirilmesi için gerekli görüşmelere başlayacağız. Yüksek İrtifa ve Kamp Merkezi, Alanya'nın kış turizmine en az kayak tesisi kadar katkı sunacaktır. Kayak tatili 1-3 gün ile sınırlı ama Yüksek İrtifa ve Kamp Merkezi en az 10 günlük katkı yapacak. Bu tür yerlerde yapılan antrenmanlar, aerobik dayanıklılığı artırmasından dolayı tüm spor branşları için çok önemli. Burası, yükseklik bakımından da dünyadaki diğer örneklerinden çok daha özel bir konuma sahip" diye konuştu.