-   Mehmet AL

Alanya’da park halindeki motosiklet yandı Alanya’da park halindeki motosiklet yandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince son 2 haftada yapılan çalışmalarda 188 bin şahıs hakkında sorgulama yapıldı. Yapılan çalışmalarda 
23 bin 614 araç ile motosiklet kontrol edilerek 319 araç ve sürücüsüne idari para cezası uygulandı. Emniyetin yaptığı çalışmada haklarında çeşitli suçlardan aranma ve yakalama kararı bulunan 10 yıl ve üzeri 3, 5 yıl ve üzeri 9 şahıs olmak üzere kesinleşmiş hapis cezası ile aranan toplam 292 şahıs adli makamlara sevk edildi. 
6 İŞ YERİNE İDARİ İŞLEM BAŞLATILDI
427 umuma açık eğlence ve alkollü iş yerini denetleyen polis ekipleri kumar oynatıldığı tespit edilen 2 iş yeri ile fuhuş yaptırıldığı tespit edilen 4 iş yeri hakkında adli ve idari işlem başlattı.
ADLİYEYE SEVK EDİLEN 8 ŞAHIS TUTUKLANDI
Dilenci ve sokak satıcılarına yönelik yapılan denetimlerde 218 şahsa idari para cezası uygulanırken, Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Ticaretini Yapmak suçundan 45 şahıs hakkında da işlem yapıldı. Çeşitli suçlardan adli makamlara sevk edilen 8 şüpheli tutuklanırken, yapılan çalışma ve uygulamalar sonucunda 19 adet ateşli silah ve fişekler, çeşitli miktarlarda narkotik madde, çalıntı 5 adet araç, 4 adet cep telefonu, 9 bin 900 paket doldurulmuş sigara ve filtresi, 1 adet sigara doldurma makinesi, 133 adet elektronik sigara likidi ve kiti, değişik miktarlarda pipo tütünü, puro ve kaçak çay, 1 adet elektronik terazi ele geçirildi.