Mehmet AL - (ÖZEL HABER)

Alanya’da 2022 yılında yaşanan kavgada Rus gencin öldürülmesiyle ilgili 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde

gerçekleştirilen üçüncü duruşmada tutuklu yargılanan Hakan D.S. (19) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi'nden SEGBİS vasıtasıyla hazır bulundu. Duruşmaya tutuksuz yargılanan yaşı küçük sanıklar Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S., ve M.Ş. ve avukatları da katıldılar.

DURUŞMA KAPALI BAŞLADI

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı duruşmada yaşı küçük sanıklar olduğu için mahkemeyi kapalı başlattı.

DURUŞMA MART AYINA ERTELENDİ

Mahkemede konuşan Rus ailenin avukatı ölen Rus genç Bashır Alıgadzhıev'in annesi, babası ve kardeşinin Rusya'da ikamet ettiklerini, İstanbul’a gelmek için uçak bileti bulamadıklarını söyleyerek duruşmanın ertelenmesini talep etti. Mahkeme heyeti mağdur taraf dinlenemediği için duruşmanın 12 Mart tarihine ertelenmesine karar verdi.  

Alanya’da Rus kadın canına kıymak istedi Alanya’da Rus kadın canına kıymak istedi

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 21 Ekim 2022 tarihinde Mahmutlar Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Rus uyruklu Bashır Alıgadzhıev (22) ile Hakan D.S. (19) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Hakan D.S. yanında bulunan arkadaşları M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.Ş. ve M.E.S., olaya dahil oldular. Hakan D.S. yanında bulunan bıçakla Bashır Alıgadzhıev'i sırtından bıçakladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Bashır Alıgadzhıev doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olay yerinden kaçan Hakan D.S., M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.E.S. ve M.Ş., jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Hakan D.S., Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S. ve M.Ş tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevi'ne gönderildiler. M.E.Ö. ve Y.C.Ö. ise serbest bırakıldılar. 

Editör: DAMLA ERCİYAS