Alanya'da Çocuk Belediye Başkanı Meryem ilk talimatını verdi Alanya'da Çocuk Belediye Başkanı Meryem ilk talimatını verdi

AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, üç dönemdir Kepez Belediye Başkanlığını yürüten Hakan Tütüncü oldu. 2009 Yerel seçimlerinde AK Parti’den Kepez Belediye Başkanı olan ve 3 dönem bu görevi yürüten Hakan Tütüncü, 2024 Yerel seçimlerinde AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı yarışacak. Tütüncü adaylığının duyurulmasının ardından bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti, Cumhur İttifakı ve hemşerilerine teşekkür etti. 
“İDEALLERE HEP BİRLİKTE ULAŞACAĞIZ”
Açıklamasında “Şehrimizin aydınlık yarınları için, yepyeni bir Antalya için bugün kutlu bir yola çıkıyoruz. Hepimizin yaşamaktan mutluluk duyduğu Antalya idealine hep birlikte ulaşacağız” diyen Tütüncü, “2009'da başlayan Kepez yolculuğumuzu, üç dönem üst üste güven tazeleyerek sürdürdük. Görev yıllarımızın her gününü hep çok çalışarak geçirdik. Aradan geçen 15 yılda saymakla bitmez eserlerimizle, hayata geçirdiğimiz nice projelerimizle, eşine ender rastlanır bir değişim ve dönüşüm serüveniyle mümtaz bir belediyecilik pratiğini ortaya çıkarmış olmanın tarifsiz onurunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 
“YİNE HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Kepez’de şehrin potansiyeline inanarak hep birlikte hedeflere yürüdüklerini ve 15 yılda hayalleri gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Tütüncü, “Şimdi bu azmi, bu gayreti 19 ilçemizle bütün Antalya'ya taşıyacağız. Bunu da yine hep birlikte başaracağız” dedi. 
Antalya’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesinde yerini bulduğu şekliyle şüphesiz ki, dünyanın en güzel yeri olduğunu söyleyen Tütüncü, “Şehrin her noktasında hayatın her alanına dair yaşanan sorunları gayet iyi biliyoruz. Hemşerilerimizin bizden beklentilerinin farkındayız. 15 yıllık belediyecilik tecrübemizle, bilimsel bilginin ışığında oluşturduğumuz yol haritalarımızla Antalya'nın gelecek yolculuğuna hazırız” diye konuştu. 
“KAZANAN ŞEHRİMİZ, İNSANIMIZ OLACAK” 
Tütüncü şöyle devam etti: “31 Mart 2024 sonrası başlayacak yeni dönem Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu felsefesini zirveye taşımış, yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla takip edilen ve örnek alınan, dünyanın yıldızı parlayan şehirleri arasında yer almış bir Antalya hedefine doğru yol aldığımız müstesna bir dönem olacak. Kalpleri sevgiyle birleştirdiğimiz, bütün şehir olarak hep birlikte çok çalışarak müşterek bir gelecek inşasına odaklandığımız, Kaş'tan Gazipaşa'ya kadar Antalyamızın her karışını nakış nakış işlediğimiz bir dönem olacak. Ortak aklın rehberliğinde şehrin potansiyelini modern dünyanın takip ettiği vizyonlarla buluşturarak bütün hemşerilerimizin yerel yönetimlerden beklentilerine cevap verdiğimiz bir dönem olarak kayıtlara geçireceğiz. Gündelik işlerle, kısır döngülerle, yersiz telaşlarla vakit tüketmek yerine enerjimizi ufukların efendisi olacak bir Antalya için harcadığımız bir dönem olacak. Günün sonunda kazanan şehrimiz olacak, insanımız olacak.
“GENÇLİĞİMİZ VAR, ENERJİMİZ VAR…” 
Farklılıklarımızı bir ayrışma sebebi değil, aksine büyük bir zenginlik olarak kabul eden; inancı, dünya görüşü, yaşam tarzı ne olursa olsun herkesin hukukuna saygı duyan bir yönetim anlayışıyla umudumuzu, heyecanımızı ve yaşama sevincimizi büyüttüğümüz bir dönem olacak. Bunu hep birlikte başaracağız.
Toplumun bütün kesimlerinden bize yönelen destek ve teveccühler, bizim için büyük bir onur olduğu kadar omuzlarımıza ağır bir sorumluluk yüklemektedir. Bunun farkındayız. Bütün bu sorumlulukların üstesinden gelebilmek için geçen 15 yılda olduğu gibi yine dur durak bilmeden gece gündüz çok çalışacağız. Gençliğimiz var, enerjimiz var, kalbimizde şehrimize ve insanımıza dair derin bir sevgi var. İnanıyoruz, başaracağız. Çıktığımız bu onurlu yolculukta Allah yardımcımız olsun. Hemşerilerimizin gönüllerinde biriktirdiğimiz sevgiler yolumuzu hep aydınlatsın. Her şey Antalya için!”