Alanya'nın komşusunda devrilen ağaç yolu ulaşıma kapattı Alanya'nın komşusunda devrilen ağaç yolu ulaşıma kapattı

Manavgat Belediyesi, doğal güzellikleri ve turistik potansiyeliyle dikkat çeken Tazı Kanyonu'nun kullanım hakkını kazandı. Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ndeki ihaleye Manavgat Belediyesi’ni temsilen Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara katıldı. Muhtarlar, STK temsilcileri, oda başkanları ve yüzlerce vatandaş destek olmak için Antalya’ya akın etti. 7 teklif verenin olduğu ihalede, belgelerinde eksiklik-hata olan 4 grup “belge kontrol” bölümünde elendi. Kalan 3 teklif veren arasında 13 milyon 200 bin lira ile en yüksek teklifi veren Manavgat Belediyesi Tazı Kanyonu’nun kullanım hakkını kazandı.

Doğal alanlar korunarak yöre halkına katkı sağlamak amaçlanıyor
Kazanılan ihaleyle birlikte Manavgat Belediyesi, kanyonun kullanım hakkını elde ederek, yöredeki turizm faaliyetlerini çeşitlendirmeyi ve doğal alanların korunmasını sağlamayı hedefliyor. Tazı Kanyonu, doğal yürüyüş parkurları, fotoğrafçılık ve doğa sporları gibi etkinlikler için ideal bir alan olarak biliniyor. Belediyenin kazandığı ihaleyle birlikte, kanyonun yöresel turizme olan katkısının artması ve doğal yaşamın korunması bekleniyor.

“Manavgatlıların yaşam alanına sahip çıktık”
Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, ihale sonucunun tüm Manavgat halkı için sevindirici olduğunu belirtti. Başkan Kara, "Tazı Kanyonumuzu Manavgatlılar olarak kurtardık. Tazı Kanyonu'muzu bölge halkımızla beraber ilmek ilmek işleyeceğiz. Hem bölge halkının ekonomisini katkı sağlamak hem de aynı zamanda Manavgatlıların yaşam alanına sahip çıkmak için bu ihaleye girdik. Bizim için para söz konusu değildi. İhalede sonuna kadar mücadelemizi ettik. Hayırlı uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

Editör: DAMLA ERCİYAS