Başkan Yücel’den engelli vatandaşın evine özel rampa Başkan Yücel’den engelli vatandaşın evine özel rampa

Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Bilgilendirme Toplantısı ALTSO ev sahipliğinde gerçekleştirildi. ALTSO binasındaki toplantıya, TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu'nun yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Sevgi Kalaycı, TATSO’dan Uzman Ezgi Erdem, ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, ALTSO Yönetim Kurulu faaliyetleri ve Alanya ekonomisi konusunda katılımcılara bilgiler aktardı. Benal konuşmasında şunları söyledi: “Geçmişte odamız da TATSO’nun üyesiymiş ama yıllar içinde bu bağlar kopmuş ve 2015 yılları gibi üyelik askıya alınmış. Başkanımız Eray Erdem’in çabalarıyla bu yılın başında tekrar odamız TATSO’ya üye oldu. Geçmişte olduğu gibi Alman pazarında Alanya olarak yeniden yerimizi almak istiyoruz. TATSO’nun Alman turist tercihleri ve yapmamız gerekenler konusunda bizlere tecrübelerini aktarmalarını bekliyoruz. Alanyalı firmalarımızın da Almanya ile karşılıklı ticaret yapmaları konusunu çok önemsiyoruz. Bu anlamda bizim oda olarak üye olmamız da çok yerinde bir karar oldu. Bu açıdan da Başkanımız Erdem’e çok teşekkür ediyorum” dedi. 
TİCARET OLANAKLARINI ANLATTI
Benal’in konuşmasının ardından ise TATSO Genel Sekreteri Okan Özoğlu sunumunu gerçekleştirdi. Almanya’da şirket kurulumu ve ticaret olanakları, Almanya pazarı, Almanya’da gerçekleşen fuarlar ve TATSO hakkında genel bilgiler aktaran Özoğlu, yıllar sonra tekrar TATSO’ya ALTSO’nun üyeliğini gerçekleştiren Eray Erdem’e teşekkür etti. Özoğlu ayrıca katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.
ALTSO’NUN ÜYELİK BELGESİ TAKDİM EDİLDİ
ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural ve ALTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yakut Nazlı Benal, Genel Sekreter Özoğlu ve TATSO heyetine Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı dolayısıyla Ülkemizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tablosu ile Alanya’yı tanıtıcı argümanlar hediye ettiler. Genel Sekreter Özoğlu ise ALTSO’nun TATSO’ya üyelik belgesi ile teşekkür plaketini Kural ve Benal’e takdim etti.
KAHYA VE AKKUŞ'A DA ÜYELİK BERATI
Toplantının sonunda, TATSO’ya üye olan ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Kahya ve ALTSO Meclis Üyesi Mesut Akkuş’a da üyelik belgeleri takdim edildi. ‘Londra Turizm Fuarı’nda olması nedeniyle Akkuş'un beratını eşi İlknur Akkuş teslim aldı. – ALTSO / Bülten