Cumartesi gününden itibaren etkisini sürdüren fırtına ve şiddetli yağış sebebiyle Alanya'nın merkezinde ve yaylalarında birçok olumsuz olay meydana geldi. 

Meteoroloji’nin turuncu ve sarı kod uyarısının ardından oluşan şiddetli yağış, sel ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Alanya merkezde ağaçlar arabaların üstüne devrilirken yaylalarda oluşan heyelan sonucu dereler de coştu. 

Alanya'nın komşusunda dereden, kaçak kum ve çakıl alındığı iddiası Alanya'nın komşusunda dereden, kaçak kum ve çakıl alındığı iddiası

Güllerpınarı Mahallesi’nde bulunan Sosyal Hizmet Merkezi önünde bulunan incir ağacı fırtınaya dayanamayarak yıkıldı.

Alanya’da Şiddetli yağış ve fırtına denizde dev dalgalara neden oldu. Dalgalar sahilde bulunan şezlongları ve şemsiyeleri yerle bir ederken bir vatandaşın da fırtınaya rağmen yerde mücevher araması dikkat çekti.

Hafta sonu şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğu Alanya’da bir yandan devrilen ağaçları arabaların üzerinde kaldırılırken diğer yandan su taşkını olmaması için seferber olundu. Yaylalarda ise dere yatakları sağanak yağışı kaldırmadığı için su taşkınları oluştu.

Avla Yaylasında oluşan su baskını ve sel ise tedirgin etti. Çayarası yaylasında ise evler şiddetli yağıştan dolayı sel tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Söğüt yaylasında bulunan dereye yakın evler ise sele teslim oldu.