Alanya'da taksimetreyi açmayan taksiciye ceza Alanya'da taksimetreyi açmayan taksiciye ceza

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e giderek Konaklı’da 2 mezarlık bulunduğunu, bunlardan birinin 20 bin metre, diğerinin 19 bin metre olduğunu ve acilen başka bir mezarlığa ihtiyaç olduğunu söylediğini paylaşan Şahin, “Başkan Yücel mezarlık yerinin belli olup olmadığını sordu. Mezarlık yerinin belli olduğunu söyledim. Yücel, bana, ‘Sen müracaatını yapıver, ben takip edeyim’ dedi. Mezarlık konusunda siyaset üstü bir şey yapıldı. 90 dönümlük mezarlığın müracaatını yapan MHP’li Alanya Belediye Başkanı, tahsisini ormandan yapan Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti eski Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, projesini hazırlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek. Başta Başkan Yücel olmak üzere hepsine halkım adına ayrıca teşekkür ediyorum. Şu anda büyükşehire gitmiş durumda. 150 milyon TL’lik bir proje. Böcek’e gittim. Kendisinden örnek bir mezarlık istediğimi söyledim. Projeyi hazırladılar. Şu an ihale aşamasına gelmiş durumda. Büyükşehir belediyesine de teslim edildi” dedi. 
“186 DÖNÜM MESİRE ALANININ TAHSİSİNİ YAPTIK”
Payallar’da yapımı devam eden devlet hastanesi civarına 186 dönümlük mesire alanının kazandırılacağını söyleyen Şahin, “Payallar’da yapımı devam eden devlet hastanesi civarında incelemelerde bulundum. Baktım hastanenin yan tarafında ormanlık alan var. Ardından Başkan Yücel’e gittim. ‘Başkanım ben bir Kızılalan daha buldum’ dedim. Hastane yapılıyor. Hastanenin yanında böyle bir mesire alanına ihtiyacımız var dedim. Yücel bana, ‘Yapalım sen takip eder misin?’ dedi. Takip ederim dedim. Takip ediyorum. 186 dönüm mesire alanının tahsisini yaptık. Şu anda Alanya Belediyesi tahsisini yapıyor. Sanırım 1 sene içerisinde her şeyiyle insanların ailesi ile vakit geçirebileceği duruma getirecek. Bu mesire alanının tahsisi için Çavuşoğlu, Böcek ve Yücel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


“360 DÖNÜM ALANIN BULUNMASI ÇOK BASİT BİR ŞEY DEĞİL”
Konaklı’da bulunan 360 dönümlük park alanı için de Alanya Belediyesi olarak DSİ’ye başvuruda bulunduklarını açıklayan Şahin, “Bu alanda DSİ’nin görevlileri geldi. Şu anda ıslah çalışmalarını hazırlıyorlar. Çavuşoğlu da buraya yapılacak her türlü yatırımın genel müdürlükten çıkacağının sözünü verdi. Kendisine teşekkür ederim. Konaklı’nın içinde 360 dönüm alanın bulunması çok basit bir şey değil. Bunun planlamasını da ben yaptım. Bu yerin her 2 tarafında yol bulunuyor. İnsanların çocuklarını yanına alıp hafta sonu vakit geçirebileceği bir alan yaratacağız” ifadelerini kullandı.  
“ALANYA’NIN ÜÇTE BİRİNE HİTAP EDECEK”
Batı bölgesindeki muhtarlar ve belediye meclis üyelerini bir araya getirerek onlara paralel bir yola ihtiyaç olduğunu söylediğini açıklayan Şahin, “Ben 25 metre yol koydum. Okurcalar 30 metre koymuş. 30 kilometrelik bir yol. Bu yolların hepsinin birleştirilmesi ve bir yol yapılması fikrini ortaya attım. Hepsi hemfikir oldu. Hepsi yapılacak olan işlere katkısı olacağını söyledi. Batı bölgesindeki muhtarlara ve belediye meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Bir süre önce Çavuşoğlu ve Şehir Plancısı Kuddusi Müftüoğlu’nu davet ettim. Müftüoğlu böyle bir projeyi yaptığım için bana, meclis üyelerine teşekkür etti. Müftüoğlu, projenin hazırlanması durumunda kendisinin de elinden gelen katkıyı sağlayacağın söyledi. Bu yolun üzerinde ormandan biraz yer var. Ormandaki yerin tahsisi için Alanya Belediyesi’nin yanı sıra müracaatımızı yaptık. Avsallar ve Konaklı’da orman var. Bunları geçiş takvimine almak için elimizden gelen gayreti de sarf edeceğiz. İnşallah yapılırsa Okurcalar 6 bin 600 metre, İncekum 3 bin 600 metre, Avsallar 3 bin 750 metre, Türkler 4 bin 500 metre, Payallar 2 bin 750 metre, Konaklı 7 bin 500 metre, Elikesik 2 bin 250 metre olmak üzere 30 bin 950 metre uzunluğunda bir yol olacak. Başlangıcı Doğanay Otel’in kavşaktan başlayan yol Okurcalar’da bitiyor. Gelecekte hepsinin anayola inmeden otoban haricinde Alanya’ya ulaşabileceği durum var. Bu yol sadece 8 mahalleyi birbirine bağlamıyor. İleride görülecek, bu Alanya’nın en uzun çarşısı olacak. Bunun yanında bu çevre yolu batı bölgesinde 35 mahallenin, Alanya’dan Antalya’ya giden ve Antalya’dan Alanya’ya gelen en kolay ve anayolu görmeden gidebilecekleri yol olacak. Bu yolun üstünde hal, hastane, mesire alanı, yeni yapılan mezarlık, şu anda Alanya Belediyesi’nin 400 dönüm alana yaptığı spor alanı var. Anayoldan kurtulunması gerektiğine inanıyorum. Alanya Belediyesi’nin batı bölgesinde ne yaptığını birileri soruyorsa bunda yanılıyorlar. 500 dönüm bir yer ve 31 kilometrelik 30 metre genişliğinde bir yol. Hesabını yaptığınızda binlerce dönüm yapar. Eğer bunlar batı bölgesine kazandırıldıysa ve Alanya’nın üçte birine hitap eden bir yol olacak. İnşallah gelecek olan arkadaşımız kim olursa biz bunların takipçisi olacağız. Ben kendimin de bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. Fikir babalığı yaptım. Belediye başkanı bana görev verdi. Bu görevi üstlenmeye çalıştım” dedi.

Editör: DAMLA ERCİYAS