MEHMET AL-ÖZEL-HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilçede 2 yıl önce yaşanan bıçaklı kavgada Rus gencin öldürülmesiyle ilgili gerçekleştirilen beşinci duruşmaya tutuklu yargılanan Hakan. D.S. (19) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden yoğun güvenlik önlemleri altında getirilerek sanık sandalyesinde hazır edildi. Mahkemeye öldürülen Rus genç Bashır Alıgadzhıev'in yakınları gelmezken, avukatı hazır bulundu. Tutuklu yargılanan Hakan D. S. ve tutuksuz yargılanan yaşı küçük sanıklar Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.C.Ş., M.E.Ö. ve M.E.S., duruşmaya katılmazlarken, avukatları katıldı.

DURUŞMA KAPALI GÖRÜLDÜ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmada Rus genç Bashır Alıgadzhıev’in öldürülmesi  olayına karışan tutuklu sanık Hakan D.S. (19) ve tutuksuz yargılanan 8 çocuğun yaşları küçük olduğundan mahkeme başkanı tarafından duruşmanın kapalı görülmesi istendi. Mahkeme salonuna sadece sanık ve mağdur avukatları katıldı.   

İDDİA MAKAMI OLAYA KARIŞANLARIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde mağdur ve sanık avukatlarının savunmalarının ardından iddia makamı savcısının bıçaklanarak ölen Rus genç Bashır Alıgadzhıev olayına karışan bütün sanıklarının cezalandırılması talebinde bulunduğu belirtildi. 

TUTUKLULUĞUNA DEVAM KARARI VERİLDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kavgada Rus gencin bıçaklanarak ölmesine sebep olan Hakan D.S’nin tutukluluğunun devamına ve gelecek celsede mütalaa verilmesine karar vererek duruşmayı 18 Temmuz’a erteledi. 

Müşterisini korumak isteyen taksi şoförü, hayatının şokunu yaşadı Müşterisini korumak isteyen taksi şoförü, hayatının şokunu yaşadı

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 21 Ekim 2022 tarihinde Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Rus uyruklu Bashır Alıgadzhıev (22) ile Hakan D.S. (19) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Hakan D.S. yanında bulunan arkadaşları M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.Ş. ve M.E.S. olaya dahil oldu. Hakan D.S. yanında bulunan bıçakla Bashır Alıgadzhıev’i sırtından bıçakladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bashır Alıgadzhıev doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olay yerinden kaçan Hakan D.S., M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.E.S. ve M.Ş., jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Hakan D.S., Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S. ve M.Ş tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevi’ne gönderildiler. M.E.Ö. ve Y.C.Ö. ise serbest bırakıldılar.

Editör: DAMLA ERCİYAS