MEHMET AL-ÖZEL HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilçede geçen yıl yaşanan bıçaklı kavgada Rus gencin öldürülmesiyle ilgili gerçekleştirilen dördüncü duruşmaya tutuklu yargılanan Hakan. D.S. (19) Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkemede öldürülen Rus genç Bashır Alıgadzhıev'in annesi, babası ve kardeşi ile avukatları hazır bulundular. Tutuklu yargılanan Hakan D.S. ve tutuksuz yargılanan yaşı küçük sanıklar Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S., ve M.Ş. ve avukatları da duruşmaya katıldılar. Duruşmada tercüman da hazır bulundu

ÖLEN RUS’UN BABASI ŞİKAYETÇİ OLDU

Mahmutlar Mahallesi’nde bıçaklanarak öldürülen oğlu Bashır Alıgadzhıev'in babası duruşmada tercüman aracılığı ile oğlunu öldüren kişilerden davacı ve şikayetçi olarak cezalandırılmasını istedi.

ABİSİNİ ÖLDÜRENİN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ 

Mahmutlar’daki kavgada bıçaklanarak öldürülen Rus gencin kardeşi tercüman aracılığı ile verdiği ifadesinde sanıktan davacı ve şikayetçi oldu. 

TUTUKLULUĞUNA DEVAM KARARI VERİLDİ

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kavgada Rus genci bıçaklayarak ölmesine sebep olan Hakan D.S’nin tutukluluğunun devamına ve gelecek celsede mütalaa verilmesine karar vererek duruşmanın 6 Haziran’a  ertelenmesine karar  verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya’da şüpheli ölüm: Dere yatağında ölü bulundu Alanya’da şüpheli ölüm: Dere yatağında ölü bulundu

Olay, 21 Ekim 2022 tarihinde Mahmutlar Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Rus uyruklu Bashır Alıgadzhıev (22) ile Hakan D.S. (19) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Hakan D.S. yanında bulunan arkadaşları M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.Ş. ve M.E.S. olaya dahil oldu. Hakan D.S. yanında bulunan bıçakla Bashır Alıgadzhıev’i sırtından bıçakladı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Ağır yaralı olarak Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Bashır Alıgadzhıev doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Olay yerinden kaçan Hakan D.S., M.E.Ö., Ö.Ö., B.Y.S., Y.C.Ö., M.E.S. ve M.Ş., jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Hakan D.S., Ö.Ö., B.Y.S., M.E.S. ve M.Ş tutuklanarak Alanya L Tipi Cezaevi’ne gönderildiler. M.E.Ö. ve Y.C.Ö. ise serbest bırakıldılar.