Geçen seneye oranla bu yıl temmuz ayında oda fiyatlarında en çok artış görülen iller yüzde 152 ile Ankara, yüzde 110 ile Bursa, yüzde 108 ile Antalya, yüzde 101 ile Balıkesir, yüzde 94 ile Çanakkale, yüzde 93 ile İstanbul ve yüzde 93 ile Muğla oldu. Türkiye’nin popüler tatil destinasyonlarından olan Muğla, tatil severlerin en çok aradığı yer oldu. Yüksek fiyatların etkisiyle tatilcilerin daha uygun bütçeli yerlere yönelmesinin de etkisiyle temmuz ayında Mersin’de en çok tatil araması yapılan illerden biri olarak sıralamada yerini aldı,

Alanya’ya sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi Alanya’ya sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi

ANTALYA’DA KEMER TERCİH EDİLDİ

En çok tatil yönlendirmesi yapılan bölgeler ise Mersin-Erdemli, Muğla-Fethiye, Muğla- Bodrum, İzmir-Seferihisar, Muğla-Datça, Balıkesir-Ayvalık, Antalya-Kemer, İzmir-Çeşme oldu.

“FİYATLAR DÜŞME EĞİLİMİNDE OLACAK”

Neredekal.com Genel Müdürü Gökhan Sivrikaya bu ayın verilerine göre yaptığı açıklamada “Temmuz ayındaki artış oranının hazirandaki yıllık artış oranına kıyasla daha düşük olduğunu görüyoruz. Bu da bizim özellikle eylül ayında fiyatların düşme eğiliminde olacağını öngörmemizi sağlıyor. Özellikle TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın açıklamalarının ardından önemli oranda fiyat düşüşlerinin sezon sonunda, yani eylül ayından itibaren görüleceğini tahmin ediyoruz. Paylaştığımız verilere göre Muğla’nın oda fiyatı artış oranı düşük seyretmiş. Bu da tatilcilerin aramalarını arttırmış, gerçekleştirdiğimiz yönlendirmeler Muğla’ya bağlı ilçelerimizi öne çıkarmıştır” dedi. (Kaynak Turizmgüncel.com)

Editör: DAMLA ERCİYAS