Alanya’da yüksek kiralar nedeniyle esnafın yaşadığı sıkıntılara bir yenisi daha eklendi. Hacet Mahallesi Eşref Kahvecioğlu Caddesi üzerinde kuaför olarak çalışan Emre Kaim, fahiş kira artışı nedeniyle dükkanını boşaltmak zorunda kaldı. 
Esnafın dükkanını boşaltmasından daha çok fahiş kira artışını yapan dükkan sahibinin ismini duyanlar şaşkınlık yaşadı. Henüz bugün yapmış olduğu bir açıklamada “Alanya’da esnaf kirayı karşılamak için çalışıyor” diyen Alanya Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir’in dükkan sahibi olarak 5 katı kira talep etti.
Kuaför Emre Kaim, bu durumu dükkanının camına astığı afiş ile duyurdu. Kaim afişte “Bu dükkanın sahibi Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir kirayı 4.500 TL iken 21.500 TL’ye çıkardığından dolayı dükkanı boşaltıyorum” ifadelerine yer verdi. 

“DÜKKANI BOŞALTMAZSAN MAHKEMEYE VERECEĞİM”
Kuaför Emre Kaim, “Bir senedir burada kiracıyım. Senin işlerin iyi diyerek benden bu parayı istedi. Ben çok fazla dediğim için ‘O zaman dükkanı boşalt. Boşaltmazsan seni mahkemeye vereceğim’ dedi. Şuanda mahkemeliğiz” şeklinde konuştu. 
DEMİR, ‘MÜLK SAHİBİ İNSAFLI OLMALI” DEMİŞTİ!
Esnaf Odası Başkanı Demir, bugün basına yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Alanya’daki çoğu esnafımız, resmen ailesinin ihtiyaçlarını değil, kirayı karşılamak için çalışıyor. Ancak bu durum karşısında zorlanan birçok esnafımızı iş yerini kapatma veya daha küçük bir dükkana geçme noktasına geldi. Alanya’da bazı mülk sahipleri vicdanlı davranırken, bazıları ne yazık ki çok yüksek zam istiyor.  Mülk sahibi insaflı davranarak esnafla ortak yol bulmalı”

Alanya’da akaryakıt alan sürücüyü 141 bin TL zarara soktular Alanya’da akaryakıt alan sürücüyü 141 bin TL zarara soktular

Editör: DAMLA ERCİYAS