Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde odanın konferans salonunda ‘Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü’ semineri gerçekleştirildi. Seminere ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural, ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Ayşe Uysal, ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. 
UYSAL’DAN TEŞEKKÜR
Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Ayşe Uysal kadın girişimciliğinin gelişmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, ALTSO Başkanı Eray Erdem’e girişimciliğe verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Uysal’ın konuşmasının ardından ise Profesyonel Koç Mustafa Şahin sunumunu yaptı. 
ŞAHİN: STRES KAÇINILMAZDIR
Seminerde stres kavramının özelliklerini açıklayan Şahin, hayatta stresin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Şahin, “Stres yaşamımızın bir ürünüdür. Kaçınılmazdır, kişiseldir. Stresin tamamen yok olması, yaşamın son bulmasıyla mümkündür. Kişiye göre olumlu veya olumsuz duygular yaratır. Cinsiyete göre ve meslek gruplarına göre farklılık gösterir” dedi. 
“PROFESYONEL BİR BAKIŞ AÇISINA SAHİP DEĞİLİZDİR”
‘Neden öfkeleniyorum?’ sorusunun da cevabını veren Şahin, “Neden öfkeleniyoruz. Bunun açıklamasını şu şekilde yapabiliriz. Profesyonel bir bakış açısına sahip değilizdir. Kendimizi tam olarak ifade edemiyoruz. Değersiz hissediyoruz. Anlayamadığımız, açıklayamadığımız ve yaşayamadığımız duyguların patlamasını yaşıyoruz. Bulunduğumuz yerden, buradaki şartlardan mutlu değilizdir ve acısını kendimizden ve başkalarından çıkarıyoruzdur” diye konuştu. Seminerin sonunda Şahin, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı. – ALTSO / Bülten
                                                                                                                                                                                                                                   

MÜSİAD Alanya’da tecrübe paylaşıldı MÜSİAD Alanya’da tecrübe paylaşıldı

B73Dbfc3 3D01 49Ee A7Fd Bcbaf5A2Ee3C

Editör: DAMLA ERCİYAS