Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Alanya’da Millet buluşması kapsamında Oba Olive Garden’da partililer ve vatandaşlar buluştu.  Düzenlenen buluşmaya Millet İttifakı Antalya Milletvekilleri,Alanya İlçe Başkanları ve 102 muhtar, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  Sorun, talep ve önerileri dinleyen Başkan Böcek, düzenlenen organizasyonda, “İktidar olmanın mutluluğunu da yaşayacağız” dedi.

‘ORTAK AKILLA ÇALIŞACAĞIZ’

Başkan Böcek konuşmasında, “Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 19 ilçemiz 913 mahallemizde muhtar arkadaşlarımız ile birlikte seçime girdik ve oralarda 25 yıldır tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak ve bugünlere gelerek Antalyamıza hizmet ettik. İlk sözüm kazandığımız gece şu oldu önce oy verenlere teşekkür ettik sonra oy veren ve vermeyen bütün vatandaşlarımızın emrinde olacağımı söyledim kimseyi ötekileştirmeyeceğimi 19 ilçe belediye başkanımızı millet ittifakının belediye başkanımız gibi göreceğimi söyledim. Hepsine siyaset üstü davranarak destek olduk. Dört yıllık süre içerisinde planlı kurallı kimlikli kent için birlikte çalışacağımızı söyledim. Ortak akılla sizlere destek olarak çalışacağız” dedi.

‘KİMSEYİ KANDIRMADAN ÇALIŞTIK’

“Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç şüphesiz Antalya Dünya’nın en güzel yeri” dediği gibi Alanyamızda çok güzel. Antalyamızda 2022 yılından 13 milyon 400 bin turist, 10 milyon yurdum insanı 2 milyonluk 688 bin kişilik nüfusu ile 25 milyona ev sahipliği yapıyoruz. Muhtarlarımız kuruluşlarımız ile vatandaşlarımızın dertlerine derman olma çalışıyoruz. 2 milyonluk 688 nüfusa göre bütçeden para alıyoruz. 25 yıldır tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak Antalya ya hizmet ettik, Türkiye'de en borçlu belediyeyi teslim aldık. Bölgemizde ne çalışanlarımıza ne de başka kuruluşlarımıza günü geçmiş bir kuruş borcumuz yoktur. Alanya'ya bugüne kadar 1 milyar 462 milyon liralık yatırım yaptık. Biz bugüne kadar hiç kimseyi kandırmadan siyaset yapmadan siyaset üstü çalıştık.  Çok kısa zaman içerisinde Alanyamızda 102 muhtar arkadaşlarımızla buluşacağız toplantılar yapacağız. Çalışmalarımıza aynı azimle devam edeceğiz.  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanımız olduğu an itibariyle iktidar partisinin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kimseyi ötekileştirmeden bize yapılanları yapmadan çalışacağız” diye konuştu.

‘İKTİDAR OLMANIN MUTLULUĞU YAŞAYACAĞIZ’

Başkan Böcek, “Göreve geldiğimde Sarısu’da 15 milyon 340 bin TL 2017 yılında masraf yapılıyor bizden önceki başkan tarafından. C piknikten D piknik mesire alanına geçmek için yatırım yapıyorlar. Kredi çekiyorlar D piknik mesire alanına geçmesi lazımken geçmiyorlar, seçimi biz kazanıyoruz ve mafya nedir ben bilmem onlar beni ihaleye soktular. Şimdi yine vermeyip Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiler. Expo’da 379 milyon TL para harcandı. Mecliste Cavit Arı önerge verdi “Bütün hükümet yapıyor” diyerek siyaset yapıldı. 379 milyon TL yüzünden Alanya yapılan yatırımlardan oldu. Önemli değil borç yiğidin kamçısıdır. Hiçbir şeyden şüpheniz olmasın söz Muhittin Böcek sözü.  İktidar olmanın mutluluğunu da yaşayacağız’ şeklinde konuştu.

Editör: TE Bilisim