ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı

2018-2019 sezonunda Alanyaspor için de ter döken Merih Demiral'ın A Milli Takım’ın Avusturya ile oynadığı maçta gol sevincini Türklüğün sembolü bozkurt işareti yaparak yaşamasının birtakım çevreleri ziyadesiyle rahatsız ettiğini ifade eden Abdurrahman Başkan, CHP’li Alanya Belediye Meclis Üyesi Haydar Uyar'ın hezeyan dolu sözlerini hayretle okuduğunu bildirdi. MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Atatürk'ün bozkurta olan ilgisini de hatırlatarak yaptığı açıklamada daha sonra şöyle dedi: "Sayın Haydar Uyar’a hatırlatmak isterim ki; Cumhuriyet'imizin ve meclis üyesi olduğu partinin de kurucusu olan Gazi Paşa Mustafa Kemal Atatürk’ün kişisel eşyalarından tutun da bastırdığı parada ve devlet kuruluşlarında dahi kullandığı bozkurt amblemleri milli hazinemizin en güzide cevherleri arasındadır. Ayrıca ilk Adalet Bakanımız Mahmut Esat Bozkurt’un soyadı olan “Bozkurt"u bizzat kendisinin verdiği de kaynaklarda mevcuttur.
“YA SAHİP ÇIK YA DA SAYGI DUY”
Kendisine tavsiyem Türk milletinin müşterek değerlerine mensubiyet şuuruyla sahip çıkması, bu mensubiyet şuurunu kendisinde mevcut değilse de Türk milletinin değerlerine saygı duymasıdır."
UYAR “SEYİRCİYE SAYGISIZLIK” DEMİŞTİ
Alanya CHP Meclis Üyesi Haydar Uyar sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Bir sporcunun kendisini alkışlayan her türlü siyasi görüşten seyirciye bir partinin siyasi figürü ile cevap vermesi seyirciye saygısızlıktır. Bizler sporcuların siyasi görüşlerini oy verdikleri partileri merak etmiyoruz, onlar bizim ortak değerimizdir. O yüzden hiçbir sporcu siyasi partisini seyircinin gözüne sokmamalıdır" demişti. – Haber Merkezi

Editör: DAMLA ERCİYAS