Oba’da yapımı tamamlanarak hizmete giren ve büyük ilgi gören kreş projesinin ardından Mahmutlar Mahallesi’nde hayata geçirilmesi için temeli atılan yeni kreş projesi de hızla yükseldi ve yapımı bitme aşamasına geldi. Betonarme işleri tamamlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesinde, sıva, boya vb. işler tamamlanırken cam montaj işleri ile diğer çalışmalar hızla devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel kreş projesinde incelemelerde bulunurken kendisine sorumlu teknik ekip ve hayırsever Ahmet Cebeci eşlik etti.

2800 M²’LİK TESİS 250 ÇOCUK KAPASİTELİ OLACAK

Mahmutlar Mahallesi 1149 ada 2 parsel üzerine tasarlanan Alanya Belediyesi Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademisi projesinde sona gelindi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in doğu, batı ve merkez için planladığı kreş ve çocuk akademileri projeleri de böylelikle bir bir hayata geçmeye devam ediyor. 2800 m² inşaat alanına sahip zemin, 1. ve 2. kat olarak düşünülen proje de kütle olarak dairesel bir tasarım tercih edildi.

Ana kütleye giriş yolun trafik açısından en kontrollü kısmından düşünülürken 250 çocuk kapasitesine göre tasarlanan projede tüm etkinlik odaları güneş ışığını direk alacak şekilde tasarlandı.

Bakan Memişoğlu: ALKÜ yatırımlarını yakından takip edeceğim Bakan Memişoğlu: ALKÜ yatırımlarını yakından takip edeceğim

MİNİKLER İÇİN YOK YOK

Kreş ve Çocuk Akademisi’nde etkinlik sınıfları direk bahçeye açılacak şekilde tasarlandı. Ayrıca bahçe içerisinde tarım ve çeşitli doğa araştırmaları için kullanılabilecek alan bulunuyor. Zemin katta 5 etkinlik odası, idari birimler, 1. katta yemekhane, 2 adet uyku odalı etkinlik odası ve satranç odası yer alırken, 2. katta cep sineması, 1 adeti uyku odalı olmak üzere 2 adet etkinlik odası, müzik odası, kütüphane, oyun odası bulunuyor.

Ayrıca etkinlik alanının ortası tüm çocukların birlikte farklı çalışmalar yapabilecekleri galeri boşluklu ve üstü cam konstrüksiyon ile kapalı doğal ışık alan bir alan olarak tasarlandığı açıklandı.

YÜCEL: “BİR EĞİTİM YUVAMIZI DAHA ALANYA’MIZA KAZANDIRIYORUZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel incelemelerin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Önceliğimiz ‘eğitim’ dedik Mahmutlar Mahallemizde Hanife Cebeci Kreş ve Çocuk Akademimizin yapımını bitme aşamasına getirdik. Böylelikle bir eğitim yuvamızı daha Alanya’mıza kazandırıyoruz. Son rötuşları yapılan kreşimizde teknik ekiplerimiz ve hayırseverimiz Ahmet Cebeci ile birlikte incelemelerde bulunduk. 2800 m² alana sahip ve 250 çocuk kapasiteli kreşimizi kısa süre içerisinde tamamlayarak hizmete sunacağız. Şimdiden Mahmutlarımıza ve bölge halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

Editör: DAMLA ERCİYAS