Alanya’da acemi kasaplar hastanelik oldu! Alanya’da acemi kasaplar hastanelik oldu!

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve eşi Miray Ürkmezer, Alanya’da yaşayan 107 yaşındaki Güli Dursun ve 101 yaşındaki Sebahat Şahinalp’i evlerinde ziyaret etti. İlk olarak oğlu İsa Dursun ile birlikte yaşayan Güli Dursun’u ziyaret eden Kaymakam Ürkmezer, Güli teyzenin sağlık durumu hakkında bilgiler alarak ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Bir sonraki ziyaretini kızı Bedriye Şahinalp ile birlikte yaşayan Sebahat Şahinalp’e yapan Kaymakam Ürkmezer ailenin ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek onlarla sohbet etti ve Sebahat teyzenin sağlık durumu hakkında bilgiler aldı. 
Kaymakam Ürkmezer, “Cumhuriyetimizin 100. yılında yaşayan çınarlarımız olan 100 yaş ve üzeri teyzelerimizi ziyaret ettik. Ziyaretimizde hal ve hatırlarını sorarak ihtiyaç ve taleplerini aldık. Ailelerinden ve kendilerinden cumhuriyet dönemindeki hatıralarını dinledik. Onların nezdinde tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum’’ dedi. Dursun ve Şahinalp aileleri anlamlı ziyaretlerinden ve unutulmadıklarından dolayı Ürkmezer ve beraberindekilere teşekkür ettiler. Ziyaretler sonunda Kaymakam Ürkmezer tarafından Güli ve Sebahat teyzeye Cumhuriyetimizin 100. yılı hatırasına Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye edildi.
Ürkmezer'e ziyaretinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Çelik ve Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü çalışanları eşlik etti. – Alanya Kaymakamlığı / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS