Alanya’da feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı Alanya’da feci kaza: 2 ölü, 3 yaralı

MEHMET AL
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından elebaşı İsmail Süner' in olduğu organize suç örgütüne yönelik olarak Alanya ile İstanbul, Adana, Nevşehir ve Kahramanmaraş'ta "Kafes-32" adı verilen eş zamanlı operasyon da gözaltına alınan 12 şüphelinin emniyetteki 3 günlük işlemleri tamamlandı.  Çok sayıda suçtan gözaltına alınan 12 şüpheli sağlık kontrollerinin ardından sabah saatlerinde, yoğun güvenlik önlemleri altında Alanya adliyesine sevk edildi. 
Alanya nöbetçi cumhuriyet savcılığınca ifadeleri alınan 12 şüpheli tutuklanma istemiyle Nöbetçi Mahkemeye sevk edildiler. 12 şüphelinin  12 saat süren ifadelerinin ardından suç örgütü kurmak suçundan tutuklanarak Alanya L .Tipi Kapalı cezaevine gönderildiler.
OLAYIN GEÇMİŞİ
Alanya merkezli 5 ilde suç örgütü üyelerinin yakalanmasına yönelik olarak 23 Ocak’ta gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda Alanya’da 6, Kahramanmaraş’ta 2, Adana’da 2 İstanbul’da 1 ve Nevşehir’de de 1 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, 15 adet fişek, bir miktar uyuşturucu madde ve çok sayıda dijital materyal ele geçirilmişti.