Kadının çantasından para çaldı, yakayı ele verince helallik istedi Kadının çantasından para çaldı, yakayı ele verince helallik istedi

Manavgat’ta motosiklet kazalarında yaşanan artış, abartılı egzozlu motosikletlerin sebep olduğu gürültü kirliliği trafik ekiplerini harekete geçirdi. Manavgat Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri Manavgat’ın değişik noktalarında şok uygulama adı altında motosiklet denetimlerine hız verdi. 
Yapılan denetimlerde başta küçük yaşta sürücü belgesi olmayan çocukların kullandığı motosikletler olmak üzere kask takmayan motosiklet sürücülerine cezai işlem uygulayan trafik ekipleri, ceza kestikleri sürücüleri uyarmayı da ihmal etmedi. 
Antalya Caddesi'nde gerçekleştirilen denetimlerde çok sayıda küçük yaşta sürücüye cezai işlem uygulanırken, motosikletlerden sahiplerine ulaşılamayanlar bağlanarak yediemin otoparkına çekildi. Denetimler sırasında trafik polisinden sürücü belgesi olmadığı için kendisinin yanı sıra babasına da ceza gideceğini öğrenen 15 yaşındaki genç, ‘Ağabey Allah rızası için bu kez yazmayın’ dese de ceza yazılmasını önleyemedi. Kask takmadığı için durdurulan bir motosiklet sürücüsü ise kazandığı parayı trafik cezasına yetiştiremediğini belirterek kısa süre önce yazılan ceza makbuzunu çıkarıp trafik polisine gösterdi. Trafik ekiplerinin yazdığı cezanın arkasından motosikletinin selesindeki kaskı çıkarıp taktı. 

Paniğe kapılan kurye kaza yaptı 
Uygulama noktasına 70-80 metre mesafede polisleri fark eden kurye, kaskı olmadığı için panikleyerek kaza yaparken, polislerin olay yerine gelmesiyle birlikte motosikletinin arkasında bulunan kaskı takmaya çalıştı. Trafik polisi kuryeyi uyararak ‘Kaskı motosiklete değil kafamıza takmamız gerekiyordu’ dedi. Kuryeye kask takmadan motosiklet kullanması nedeniyle ceza uygulandı. 

Editör: DAMLA ERCİYAS