Çağlayan Mahallesi 7508 sokak üzerinde Zeynel Şenol Köprüsü yakınlarında bulunan işyerine gelen onlarca kişi, işyeri sahibi M.Y.'nin kendilerine motosiklet satmak için para aldığını, motosikletlerini vermediğini belirterek adeta işyerine baskın yaptılar. Motosiklet sahibi olmak için para verdikleri M.Y.'nin, Ilıca Mahallesinde bulunan Ticaret Merkezinde kendisine ait kamyonet ve motosikleti değerinin altında sattığı bilgisine ulaşır ulaşmaz işyerine akın ettiler. İşyerinde M.Y.'nin olmadığını gören mağdurlar, işyerinde bulunan babasına M.Y.'yi sormalarına rağmen cevap alamadı. İşyerindeki kalabalığın sürekli artması ve vatandaşlardan gelen ihbar üzerine olay yerine Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekipleri sevk edilirken, işyerindeki vatandaşlar M.Y.'nin kendilerinden motosiklet getirmek için para aldığını, çeşitli bahanelerle sürekli oyaladığını, şimdi de ortadan kaybolduğunu iddia ettiler. Mağdur olduğunu belirten onlarca vatandaş, Manavgat Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine giderek kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri M.Y.'den şikâyetçi oldular. İşyerindeki mağdurların emniyete gitmelerinin ardından olayı duyan ve kendilerinin de mağdur olduğunu belirten birçok kişi daha önce işyerine ardından da emniyete gitti.

İşyerine gelen ve işyerindeki bir motosikletin parasını M.Y.'ye ödediğini belirten bir kişi motosikleti götürmeye hazırlandığı sırada, arkasında römork bulunan bir araçla gelen diğer iki kişi, motosikletin kendilerine ait olduğunu, ayrıca bir motosikletlerinin daha olduğunu belirterek motosikleti römorka yükleyip gitti. M.Y.'ye motosiklet almak için 800 bin TL verdiğini belirten bir başka kişi de işyerindeki büyük bir motosikleti alıp uzaklaştı.

Bariyerleri aşarak kanala uçtu! Ağabeyinden sitem gecikmedi: Akıllanmıyor Bariyerleri aşarak kanala uçtu! Ağabeyinden sitem gecikmedi: Akıllanmıyor

DOLANDIRICILIK OLAYI SADECE MANAVGAT İLE SINIRLI DEĞİL İDDİASI

İşyerine gelen vatandaşların büyük bölümü, M.Y.'ye motosiklet almak için para verdiklerini belirtirken, bir bölümünün motosikleti teslim almasına rağmen satışının başka kişiler üzerinde olduğu, bir bölümünün de motosikleti ve satışını aldığı, ne var ki ruhsat ve motosikletin şase numarasının farklı olduğu bildirildi. Mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, olayın sadece Manavgat ile sınırlı olmadığını, Serik, Alanya ve Antalya bağlantılarının olduğunu iddia ettiler.

İSTANBUL'DA EMNİYETE GİTTİ

Diğer taraftan M.Y.'nin olaydan 1 gün sonra İstanbul Yavuz Selim Polis Merkezi'ne gittiği, buradan SEGBİS aracılığıyla yapılan mahkemenin ardından Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandığı bildirildi. - İHA

Editör: DAMLA ERCİYAS