İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatı’nın ikinci olağan ilçe kongresi 27 Kasım Pazar günü Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. İlçe başkanlığı için adaylığını resmen duyuran Hilmi Er, 2 yıl önce gerçekleştirilen olağan kongrede genel merkezin tek aday kararı almasına değindi. 
5 adayın başkanlık için yarışacağı pazar günü gerçekleştirilecek kongre için genel merkezin herhangi bir itiraz veya tavsiyesinin olmadığını belirten Hilmi Er, “İtiraz veya tekli aday söz konusu değil. Bizler genel merkezimizin kurumsal yapısına ve genel başkanımıza bağlı olan insanlarız. Genel merkezimizin o tarz bir tavsiye kararı olursa mutlak surette ben buna uyacağımı ifade ediyorum.” diye konuştu. 
30 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen delege seçimlerinden çıkan tabloyu da değerlendiren Er, “Bütün adaylar delegeleri kendisine yakın hisseder. Bir adayın delegesi diye bir şey söz konusu değil. Bütün delegeler İYİ Parti’nin delegeleri. Hilmi Er’in, İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan’ın şahsının bir delegesi yoktur. Biz 433 delegenin oyuna Arıkan başta olmak üzere talibiz.” dedi.