4 yılda bir gelen 29 Şubat'ta Alanya’da 8 çift evlendi 4 yılda bir gelen 29 Şubat'ta Alanya’da 8 çift evlendi

HOTED Kurucusu, Onursal Başkanı ve Başdanışmanı Hakan Halit Yeni, gençleri sektöre kazandırmak ve tercih edilirliği artırmak için lise ve üniversiteleri içine alan 7 panele katılacak.
Gençleri housekeeping sektörüne kazandırmak için düzenlenen panelin ilki Muğla'da gerçekleştirildi. Panele katılan Yeni, Muğla Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine turizm sektörünü neden tercih etmeleri gerektiğini ve housekeepingin avantajlarını anlattı.
"HİÇBİR MESLEK CİNSİYET ENDEKSLİ DEĞİL”
Panelde Yeni, HOTED'in ve housekeeping derneklerinin çalışmalarından bahsederek, housekeeping departmanının avantajları hakkında öğrencilere detaylı bilgiler verdi.
Housekeepingin turizmde tercih edilmesi gereken ve yükselme konusunda daha avantajlı bir bölüm olduğundan bahseden Yeni, "Housekeeping daha çok kadınların yaptığı bir meslek gibi görünse de hiçbir meslek cinsiyete endeksli değildir. Her mesleği herkes yapabilir. Bizler çalışanlarımız arasından terfi verirken kişinin işine, ahlakına, sabrına, sadakatine, başarısına, heyecanına, azmine ve en iyi olanına dikkat ederek önünü açarız. Emeklemeden yürünmez. Kariyer merdiveninin basamak basamak çıkılması gerekiyor. Hedefiniz olmalı ama bu hedefinize ulaşmada temelinizi sağlamlaştırarak ilerlemeniz kariyer yolunda sizler için çok önemli. Housekeeping en hızlı, kolay yükselebileceğiniz bir bölüm” dedi.  
“YENİ'NİN ÇALIŞMALARINI TAKDİR EDİYORUZ”
Panelde konuşan okulun öğretmenlerinden Cengiz Şahin de, "Sayın Yeni gibi kendini turizm sektörüne adamış önemli değerlerin sektörün gelişmesinde ve kalkınmasında öncü rol oynadığı inancındayız. Özellikle gençlerin sektöre kazandırılması yönündeki çabalarını takdirle karşılıyoruz. Sektörün ülkemizin ekonomik olarak büyümesinde ve kalkınmasında çok önemli bir payı olmakla birlikte,  ekonomiden istihdama çok büyük katkısının olduğunu biliyoruz. Değerli başkanımız Yeni'ye okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz" diye konuştu. Yaklaşık 3 saat süren panelin sonunda öğrenciler Yeni'ye merak ettikleri soruları yönelterek bilgiler aldı. – HOTED Alanya Şubesi / Bülten