Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği (HOTED) üyeleri kahvaltıda bir araya geldiler. KOSA Tekstil firmasının destek ve katkılarıyla Yıldız Sahil Ocakbaşı Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı organizasyonuna KOSA Tekstil yönetim kurulu başkanı Murat Kocael, muhasebe ve finans müdürü İlkay Yağyemez, HOTED’in faaliyetlerine destek veren Özak İnsan Kaynakları Yönetim Kurulu Başkanı Yaşa Özak, Dernekler Masası Şefi Onur Akkoyun, basın mensupları ve çok sayıda HOTED üyesi katıldı. Dernek yönetim kurulu üyelerinin konukları kapıda karşılamasıyla başlayan organizasyonda HOTED’in Kurucusu, Onursal Başkanı Başdanışmanı ve Housekeeping Eğitmeni Hakan Halit Yeni kısa bir konuşma yaptı.

Alanya protokolü misafirleri karşıladı Alanya protokolü misafirleri karşıladı

“GELİNEN NOKTA ÇOK VAHİM”

Katılım ve katkılarından dolayı davetlilere ve KOSA Tekstil firmanın yetkililerine teşekkür eden Yeni, "Ülke ekonomisinin ana direklerinden biri olan bacasız sanayimize emekçilerimizi küstürüp, sektörü terk etmelerine sebep olanlar şimdi eleman yok diye ağlıyor. Kalifiye, yani yetişmiş personellerimizin neredeyse tamamına yakınını kaybettik. Yıllardır yapmayın, etmeyin, emekçinize sahip çıkın diye adeta yalvardık. Saygıdeğer işverenlerimiz başta olmak üzere, ilgili herkes bize kulaklarını tıkadı. Sonuç olarak gelinen nokta çok vahim olmasına rağmen, işverenlerimizin kafa yapıları hala aynı. Lojmanlarda, yemekhanelerde, resmi yasal haklarda, mesai saatlerinde ve çok iş, az eleman gibi birçok konularda aynı zihniyet maalesef devam ediyor. Çok açık bir dille ifade ediyorum. Her geçen gün daha da kötüye giden bu vahim tablonun değişmesi, düzelmesi için saygıdeğer işverenlerimizin emekçiye olan bakış açılarını acilen değişmeleri gerekiyor. Yani önce insana, emekçiye yatırım dedikleri anda sorunlar bir bir çözülmeye başlayacaktır’’ diye konuştu.

KURSİYERLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen HOTED 10’uncu 2024 Kat Şefliği kurslarında eğitim alan ve başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi. Konuşmaların ve sertifika töreninin ardından KOSA Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kocael ve İlkay Yağyemez'e destek ve katkılarından dolayı HOTED ailesi ve emekçiler camiası adına teşekkür edilip çiçek takdim edildi. – HOTED / Bülten 

Editör: DAMLA ERCİYAS