Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) İngiltere’de düzenlenen ‘WTM Uluslararası Turizm Fuarı’na iş gezisi düzenledi. İş gezisine ALTSO Başkanı Eray Erdem’in yanı sıra ALTSO Yönetim Kurulu üyeleri, ALTSO meclis üyeleri ve çok sayıda iş insanı katıldı. İş gezisinin ilk gününü değerlendiren ALTSO Başkanı Eray Erdem, İngiltere pazarı hakkında bilgiler alıp, iş insanlarını Alanya’ya davet ettiklerini belirtti. 

“GAZİPAŞA HAVALİMANI’NA UÇAK SEFERİ KONULSUN”
Fuarı değerlendiren Erdem şunları söyledi: “WTM Uluslararası Turizm Fuarı'na düzenlediğimiz iş gezimiz kapsamında İngiltere temaslarımıza başladık. Ülkemizin Londra Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, Büyükelçimiz Osman Koray Ertaş ve Londra Büyükelçiliği’mizin Ticaret Başmüşaviri Devlet Selim Paslı ile bir araya geldik. Büyükelçilik ziyaretimizde Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş, SunExpress Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Müdürü Eray Mert, MÜSİAD Birleşik Krallık Başkanı Murat Bingöl ve GİMA Direktörü Vehbi Keleş de yer aldı. Büyükelçi Ertaş ile İngiltere ve Alanya’mız üzerine güzel bir sohbet gerçekleştirip, İngiltere pazarı hakkında bilgiler aldık. SunExpress Birleşik Krallık ve İrlanda Ülke Müdürü Eray Mert ile ise Alanya – Gazipaşa Havalimanı’mıza İngiltere’den uçak seferleri konulmasıyla ilgili taleplerimiz iletip,  destek istedik. Büyükelçilik binamızda yaptığımız toplantımızda ayrıca Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Dr. Mehmet Karakuş, MÜSİAD Birleşik Krallık Başkanı Murat Bingöl ve GİMA Direktörü Vehbi Keleş’le ikili görüşmeler gerçekleştirip, İngiltere ekonomisini ayakta tutan sektörler ve iş fırsatları üzerine değerlendirmeler yaptık. Sayın Büyükelçimize ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim.”

İŞ BİRLİĞİ FIRSATLARI GÖRÜŞÜLDÜ

ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı

Erdem, Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretiyle ilgili olarak ise, “İngiltere temaslarımız kapsamında İngiltere Odalar Birliği’ne bağlı olan Türk İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Oda Genel Sekreteri Ravi Goonesena, Oda Dış İlişkiler Sorumlusu Gülfem Gören, Ziraat Bankası Londra Şubesi Müdürü Ersan Söğüt, Müdür Yardımcısı Melike Erdem ve İşbankası Londra Şubesi Müdürü Kutan Kudret ile bir araya geldik. Ziyaretimizde, Alanya-İngiltere arasında ticaret köprüsü kurulması yönünde önemli görüşmeler gerçekleştirip, iş birliği fırsatlarını değerlendirdik. Pazartesi günü Alanya'mıza gelerek odamıza bir ziyaret gerçekleştirecek olan Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası gibi Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nı da işbirliğini geliştirmek adına Alanya’mıza davet ettik. Alanya’mızın tanıtımı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. – ALTSO / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS