Özçelik’ten bayram mesaisi Özçelik’ten bayram mesaisi

Başta ikamet izni ve konutların kısa süreli kiralanması konuları olmak üzere Ankara’da birtakım temaslarda bulunan ve bazı  talepleri karşılık bulan ALTSO Başkanı Eray Erdem Alanya’daki STK başkan ve temsilcileri ile “Ortak İrade ve Güç Birliği” konulu toplantı düzenledi. Toplantıya, TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Kerim Sarıkaya, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, Minibüsçüler Odası Başkanı Paşa Özkan, Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya,  Metal İşleri Odası Başkanı Ali Rıza Açman, Elektrikçiler Odası Başkanı İlyas Bayır, Mimarlar Odası Alanya Temsilcisi Gülderen Toprak,  Alanya SMMO Başkanı Önder Kıvrak, ALTİD Başkanı Burhan Sili, MUTBİR Başkanı Mustafa Küçüker ve diğer STK başkan ve yöneticileri katıldı. 
"ORTAK AKILLA ALANYA'YA HİZMET GELİR"
Gerçekleşen toplantıda konuşan Erdem, sorunların çözümü için Alanya’nın ortak akıl ve güç birliği içinde hareket etmesinin önemine değindi. Alanya’nın talepleri konusunda farklı açıklamaların çözüm yolunda zorluklara neden olduğuna işaret eden Erdem, Ankara’da eli güçlü bir Alanya için tüm STK’ların, kurum ve kuruluşların bir araya gelerek ve ortak akılla hareket edilmesi halinde daha çok hizmetin şehre geleceğinin altını çizdi. 
"ÖNEMLİ MESAFELER KAYDETMİŞTİK"
Erdem açıklamasında devamla şunları söyledi: "Hepsi birbirinden değerli paydaşlarımıza başta ikamet izni ve konutların kısa süreli kiralanması konuları olmak üzere Ankara’da geçtiğimiz hafta yaptığımız birtakım temaslar sonrası yaşanan gelişmeleri aktardık. Bildiğiniz üzere konutların kısa süreli kiraya verilmesi konusunda  yaşanan sıkıntıların üzerine gittiğimiz söz konusu temaslarımızda tamamen olmazsa da çok önemli ve bazı olumlu değişiklikleri paydaşlarımızın da desteği ile kamuoyuna duyurmuştuk” diye konuştu. 
"SORUN TÜM ALANYA’NIN SORUNU”
Erdem, “Her iki konunun sadece inşaat, emlak sektörünü değil, bakkalından pazarcısına, taksicisinden mobilyacı ve elektrikçisine  kadar tüm sektörleri ilgilendirdiğinin altını bir kez daha çizdik. İnşaat sektöründe yaşanacak bir krizin Alanya’da yaşayan her kesimden insanı olumsuz etkileyeceği konusunda ortak irademizi ortaya koyduk” dedi. 
“ALANYA HEPİMİZİN, HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ* ”
Erdem son olarak şunları söyledi: “Alanya ekonomisini yakından ilgilendiren ve gerekli tedbirler alınmaması halinde telafisi mümkün olmayan ekonomik ve sosyal olaylara sebep verebilecek bu ve benzeri konularda el birliği içinde hareket edilmesi ve taleplerimizin karşılanması yönünde gerekirse güç birliği içinde lobi çalışmaları yapmak gerektiği yönünde görüş birliğine vardık. Toplantımıza katılarak güzel Alanya’mız adına ortak iradesini ortaya koyan tüm STK başkan ve temsilcisi arkadaşlarımıza teşekkür ederim. El birliği içinde, ortak akılla Alanya’mızın sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." - ALTSO / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS