Hakan Halit Yeni: Zamlar haneleri yangın yerine çevirdi Hakan Halit Yeni: Zamlar haneleri yangın yerine çevirdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ve KOSGEB iş birliğinde Yeşil Sanayi Destek Programı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. ALTSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminere ALTSO Başkanı Eray Erdem’in yanı sıra KOSGEB İl Müdürü Dr. İbrahim Uğur Erkış ve çok sayıda kişi katıldı. 
“DESTEK LİMİTLERİNİN ARTMASINI UMUT EDİYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren ALTSO Başkanı Eray Erdem, yeni açıklanan programda üst limitin 14 milyon TL olduğuna vurgu yaparak, bu programı iş dünyası olarak olumlu bulduklarını söyledi. Erdem, açıklanan desteklerin kapsamının da genişletilmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Yeni girişimcilik destek limitlerinin de artmasını umut ediyoruz. Açıklanan desteklerin sektörel anlamda çeşitlendirilmesi ile girişimcilik destek limitleri ile ilgili talebimizi buradan bir kez daha dile getiriyoruz“ dedi. Erdem, KOSGEB aracılığıyla yurt dışı iş gezileri de düzenlediklerini ifade ederek, bundan sonraki süreçte de KOSGEB ile uyumlu şekilde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 
ERKIŞ SUNUM YAPTI
Erdem’in konuşmasının ardından KOSGEB İl Müdürü Dr İbrahim Uğur Erkış, Yeşil Sanayi Destek Programı sunumunu gerçekleştirdi. Erkış, konuşmasında ALTSO ile iş birliği içerisinde çalıştıklarını ifade ederek, KOBİ’lerin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi ve Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi programlarının ayrıntılarını katılımcılarla paylaştı. – ALTSO / Bülten