Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Ocak ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural’ın başkanlık ettiği toplantıda yönetim kurulu faaliyetleri Başkan Eray Erdem tarafından meclis üyelerine aktarıldı. Mülkü olup da ikametgahı olmadığı için elektrik aboneliği alamayan yabancıların yaşadığı sorunun çözümü konusunda devreye girdiklerini belirten Erdem, “CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Fahrettin Tunç ile görüşerek bu insani problemin çözüme kavuşmasında etkin rol oynadık. Abonelik sorununda etkin rol oynayıp, çözümün bir parçası olduğumuz için mutluyuz. Kararın düzeltilmesindeki emeklerimiz nedeniyle teşekkür ziyaretine gelen Alanya Müteahhitler Birliği ve Alanya Emlakçılar Derneği heyetini odamızda ağırladık. Bundan sonra da sektörlerimizden gelen tüm talep, öneri ve şikayetleri de titizlikle ele alacağız. Ortak akıl misyonumuz ile Alanya’mızın sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. 


“ALKÜ İLE PROTOKOL İMZALADIK”
Kişisel eğitim ve mesleki yeterlilik konularında daha kapsamlı çalışmalar yürütmek, eğitimi daha geniş kitlelerle buluşturmak amacıyla Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ile iş birliği protokolü imzaladıklarını belirten Erdem, “Her şeyin başı eğitim anlayışından hareketle, Alanya’mızın önemli markası ve kazanımı olan üniversitemizin bilgi ve deneyiminden daha fazla yararlanmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Erdem ayrıca, KOSGEB ve EYT bilgilendirme seminerleri, komite toplantıları ve eğitim çalışmalarıyla ilgili de meclis üyelerini bilgilendirdi. 
2023-2027 STRATEJİK PLANI AÇIKLANDI
Toplantıda faaliyetler meclisten oy birliği ile geçerken, ALTSO’nun hazırlanacak 2023-2027 Stratejik Planı için de meclis üyeleri bilgilendirildi. ALTSO Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Kahya, 2023-2027 Stratejik Planı ile ilgili detaylı bilgiler aktarırken, Erdem, ALTSO’nun zayıf ve güçlü yanlarının SWOT analizi yöntemiyle belirleneceğini açıkladı.