-    Mehmet AL 

Maç izlerken canlarından oluyorlardı! Maç izlerken canlarından oluyorlardı!

Serik Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda, İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince suç ve suçlularla mücadele etmek ve meydana gelen olayların faillerin tespitine yönelik yapılan çalışmalarda
‘Kumar’ suçu kapsamında bir işyerinde 4 şahsa ‘5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 34. Maddesine Muhalefet Etmek’ suçundan idari işlem, 1 şahsa ‘Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama’ suçundan adli işlem uygulandı. 
SAHTE ALKOLE GÖZ AÇTIRILMADI
Emniyetin yaptığı çalışmalarda kaçak, sahte alkol yapımı ve satışı yaptığı tespit edilen 1 şahsa ‘5607 sayılı Kanuna Muhalefet Etmek’ suçundan adli işlem yapıldı. Polis yaptığı çalışmada 24 bin adet satışa hazır makaron ve 25 kilogram kaçak tütün ele geçirdi. 
UYUŞTURUCUDAN 24 ŞAHSA İŞLEM YAPILDI
Polis ekipleri yaptıkları çalışmalarda ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde kullanmak, Bulundurmak, Satmak’ suçundan 24 şahıs hakkında adli işlem yaparken, olaylarda bir miktar narkotik madde ele geçirildi. 
YAKALANAN 84 ŞAHSIN 38’İ TUTUKLANDI
Aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda ise, aralarında ‘Hırsızlık’ suçundan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 2 şahıs ile ‘Çocuğa Karşı Cinsel Taciz’ suçundan 7 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 şahsın bulunduğu toplam 84 aranan şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslardan 38’i tutuklandı. Olaylarda 5 adet tabanca, 2 adet av tüfeği ve bu silahlara ait fişekler ele geçirildi.