- Mehmet AL 
Corendon Turizm Grubu yöneticileri, Alanya için planladıkları geniş operasyonun detaylarını aktarmak üzere Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTİD Başkanı Burhan Sili ve Alanya turizminin önde gelen sivil toplum kuruluşları ile Alanya Kaila Beach Hotel’de bir araya geldi. Toplantıda konuşan Corendon Travel Yönetim Kurulu Başkanı Atılay Uslu, 2024 yılından itibaren gerçekleşecek operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Marella Discovery Alanya Limanı’na ikinci kez demirledi Marella Discovery Alanya Limanı’na ikinci kez demirledi


ALANYA OPERASYONLARINA KIŞ SEZONUNDA DEVAM EDECEĞİZ”
Corendon Travel Yönetim Kurulu Başkanı Atılay Uslu şunları söyledi: “Corendon Turizm Grubu olarak, tur operatörünü kurduğumuz ilk günden beri Alanya bizim en önemli destinasyonlarımızdan biri. Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkeleri için oldukça popüler bir tatil merkezi konumunda. Sunduğu ürün çeşitliliği ile farklı kitlelere hitap etmesi, hem aileler hem gençler hem de her yaştan insan için farklı tatil konseptleri üretiyor olması Alanya’nın en cezbedici noktalarından biri. Biz de Alanya’nın sahip olduğu bu potansiyelin daha verimli değerlendirilebileceğine inanıyoruz. İkliminin elverişliliği ile kış mevsiminde güneşle buluşmak isteyenler için de çok doğru bir alternatif olduğuna inandığımız için Alanya operasyonlarımıza kış sezonunda da devam etme kararı aldık. Yaz sezonundan sonra, şubat ayında Amsterdam’dan başlayacağımız kesintisiz operasyonumuza yıl boyunca farklı şehir ve ülkelerden kapasiteler ekleyerek bu destinasyonda büyümeye devam edeceğiz. Bu şekilde Avrupalı tatilcilere 12 ay boyunca Alanya’da tatil imkanı sunacağız.”
150 BİNE YAKIN KAPASİTE SUNULACAK
Önümüzdeki yılın Şubat ayından itibaren başlayacak 2024 operasyonlarının detayları ise şöyle: Corendon Tur Operatörü, şubat ayıyla beraber Amsterdam’dan tatil cenneti Alanya’ya haftada 2 uçuş düzenleyecek. Frekansını sürekli artırarak devam edecek olan Corendon, Amsterdam’dan Alanya’ya mart ayında haftada 4, nisan ayında ise haftada 14 uçuş sunacak. Nisan itibariyle Hollanda, Belçika ve Danimarka’dan Alanya’ya günlük uçuşlar yapılırken, nisan ortasıyla beraber ek seferlerle frekans haftalık 24’e yükselecek. Corendon Amsterdam’ın yanı sıra Maastricht, Eindhoven, Brüksel ve Groningen şehirlerinden uçuşlar ile de turistleri Alanya ile buluşturacak. Genişletilmiş programla birlikte 2024’te Alanya destinasyonu için 150 bine yakın ilave kapasite sunulmuş olacak. Corendon tüm bu uçuşları grup çatısı altındaki havayolu şirketi Corendon Airlines ile gerçekleştirecek.
CORENDON DANİMARKALI TURİSTLERİ ALANYA’YA GETİRECEK
Atılay Uslu, Alanya’nın Danimarkalı turistler tarafından da popülaritesine kayıtsız kalmayarak, Danimarka’da da faaliyet gösteren kendi tur operatörleri aracılığı ile Alanya’ya yapacakları uçuşları arttıracaklarını açıkladı. 11 Mayıs 2024 itibariyle Kopenhag ve Billund’dan haftada 2, Aalborg’dan ise haftada 1 kez olmak üzere yapacakları uçuşların sayısını artırmak için Danimarka’daki pazarlama faaliyetlerine ağırlık vereceklerini bildirdi.
CORENDON ALANYASPOR’UN SPONSORU
Corendon Turizm Grubu çatısı altındaki şirketlerden biri olan Corendon Airlines, Süper Lig’de mücadele eden Alanyaspor ile uzun yıllardır sürdürdüğü iş birliğini, geçtiğimiz sene isim sponsoru olarak güçlendirmişti. “Corendon Alanyaspor” işbirliği önümüzdeki sezonda da devam edecek.


ÜRKMEZER: ÜLKE VE İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK
Kaymakam Ürkmezer ise ilçeyi yurt dışına bağlayanın Antalya ve Gazipaşa-Alanya Havalimanı olduğunu söyledi. Corendon’un yolcularını daha çok Antalya üzerinden Alanya’ya getirdiğini dile getiren Ürkmezer, “Corendon 2024 planlamasında yolcu sayısını 2 kat artırmayı hedefliyor. Alanya’yı merkez nokta haline getirmesiyle de Antalya-Manavgat arasında yaşanan trafik yoğunluğundan yolcuların sıkıntı yaşamasının önüne geçecek. Şubat ayından itibaren havayoluyla Gazipaşa Alanya Havalimanı’na yolcu indirmeye başlamasıyla da ülke ve ilçe turizmine katkı sağlayacaktır” dedi.


YÜCEL: ALANYA, AVRUPA’DA TERCİH EDİLEN  ŞEHİR
Başkan Yücel ise Alanya’nın Avrupa’da tercih edilen bir şehir olduğunu kaydederek, “Corendon’un 2024 yılı içerisinde Alanya’ya 150 bin turist getirerek, kış turizmini cazibe haline getirmesi bizleri onur etti. Bu konuda bizlerde destek vermeye hazırım” dedi. 


“CORENDON ALANYA’YA UÇUŞ TAKVİYESİ YAPIYOR” 
Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise, “Corendon 24 yıllık bir şirket ve Alanya’ya ciddi operasyonlar yürütüyor. Şu anda haftalık 7 uçakları inmekte ve önümüzdeki sene itibariyle de Alanya Gazipaşa Havaalanı’na base (üst) yaparak toplamda sezon boyunca, kış da dahil olmak üzere 150 bin yolcu planlamaları var. Ümit ediyoruz ki, bu daha da artacak. Corendon, Hollanda’dan çıkan bir şirket ama şu anda Belçika ve Danimarka’da da operasyon gerçekleştiriyor ve havayolları olarak ta Türkiye turizminin ihtiyacı olan uçak koltuğuna ciddi destek veren bir şirket. Dolayısıyla bugün burada yaptığımız toplantıda önümüzdeki hem kış döneminde sezonu canlandırılması anlamında otellerimizin kapalı olan sayısını azaltma anlamında hem de şehrimize ekonomik katkı sağlaması anlamında ciddi bir görüşme gerçekleştirdik” diye konuştu.

Editör: DAMLA ERCİYAS