-    Mehmet AL 

Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesislerinde yapılan imza törenine Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile kulübün yeni teknik direktörü Fatih Tekke ile basın mensupları katıldı. Karşılıklı imzaların atılmasının ardından önce konuşan Tekke, “Öncelikle sayın başkanıma, yönetim kurulundaki abilerimizin hepsine teşekkür ederim. Dün gece Alanya'ya geldim ve bugün özellikle bir kez daha teşekkür ederim. Çok sevgi dolu, güven dolu bir ortam içerisinde sohbet ettik ve kısa sürede zaten mutabık kaldık. Burada olmamızın sebebi var. Alanyaspor takımının geleceğiyle ilgili bulunduğu durumla ilgili ise yapabileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Umarım öncelikle bulunduğu tehlikeli bölge dediğimiz yerden uzaklaşıp normalleşmeye, belli bir süre sonrasında da oyun gücüyle oyuncunun gücünü artıran bir oyun. Oyun kimliğini Alanyaspor'a, Alanyaspor camiasına ve taraftarına, yakışır şekilde ve üst tarafa oynayabilmek. Tabi ki kolay gözükmüyor ama şu ana kadar bizim hiç kolay işimiz olmadı. Şunun bilinmesini isterim. Bu sevgiye, bu ilgiye, özellikle başkanım ve yönetim kurulumuzun bu ilgisine, güvenine tabii ki karşılık vermek için çok çalışacağız. Bu kesin ama neticesinde nasip. Ben her iki tarafa hayırlı uğurlu olsun. İnşallah beklediğimizin çok daha üstünde başarılar hep beraber yaşarız. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

“SİZE SİHİRLİ BİR DEĞNEK VAR DİYEMEM”
Galatasaray maçından önceki milli takım arasına kadar iki maç olduğunu ifade eden Teke, “Üç gün sonra bir maç var. Bugün antrenman var. Belki ilk defa karşılaşacağız oyuncularla. Öncelikle bu iki maça farklı hazırlanmamız gerekiyor puan ve puanlar için. Sonrasında o söylediğim oyun kimliği, oyun inşası. Bu da önemli. Bir plan içerisinde oynayacak bir organizasyon içerisinde kesinlikle olmazsa olmazım. Bakış açım futbola bu. Alanyaspor'da buna alışık zaten. Alanyaspor hatta buradan çok önemli teknik adamlar da yetişti diyebiliriz. Bize güvensinler ama kısa sürede çok şeyin değişmesini beklemek çok akıllıca değil bence. Biz temkinli puan ve puanlar alarak dediğim gibi alt sıralardan uzaklaşıp önce güvenli alanlarda sonrasında oyun kimliğimizle oyunun gücünü insanlara gösterebilmek. Oyunun gerçekliğine uygun oyunun kendisiyle ilgili düşünce tarzını, konuşma tarzını belki değiştirmeye çalışmak. Bu benim antrenörlük de hedeflerimden biri. Burası da çok uygun. İyi oyuncularımız olduğunu düşünüyorum. Eksiklerimiz var mı? Evet var. Bunların tümünü şimdi birazdan takımla beraber ilk kez temas edeceğim. Dolayısıyla çok acele etmeden size sihirli bir değnek var diyemem. Futbolda böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Oyuncularımın duygularını kısa sürede biraz daha yukarı, coşkusunu biraz daha yukarı taşımak. Bunu yaparken de umarım nasibimizi de puan ve puanlar çok olur. Sonrasında milli takım arası umarım yine sakatlık ve iyi bir 15 gün geçiririz. Sonrasında yavaş yavaş o istediğimiz, beklediğimiz, belirlediğimiz, belirleyeceğimiz oyun anlayışıyla taraftarımızın önünde oluruz. Ben iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

Müftü İlhan’dan hafızlık eğitimi alan öğrencilere ziyaret Müftü İlhan’dan hafızlık eğitimi alan öğrencilere ziyaret

“ALLAH MAHCUP ETMESİN”
Kulüp Başkanı Çavuşoğlu da, “Bilindiği üzere geçen günlerde Alanyaspor'da hoca ayrılığı olmuştu. Geçen bu süreç içerisinde transfer komitesi arkadaşlarımızla çalışmalarımız sürüyordu. Bugün neticesinde Fatih Tekke hocamla anlaşmış bulunmaktayız. İnşallah Fatih hocam zaten anlatmaya gerek yok. Kendisini bildiğimiz biri. Geçmişte de çok keyifle izlediğimiz bir futbolcuydu. İnşallah bundan sonraki süreçte de teknik direktör olarak Alanyaspor’da inşallah başarılı olacaktır. Hem camiamıza hem hocamıza hayırlı olsun. Hocam hoş geldiniz aramıza inşallah. Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.