A Milli Takım Teknik Direktörü Montella’dan Alanyaspor’a ziyaret A Milli Takım Teknik Direktörü Montella’dan Alanyaspor’a ziyaret

- Erkan Uysal

CHP Alanya İlçe Teşkilatı’nın 38’inci ilçe kongresi Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) devam ediyor. AKM’deki kongreye CHP Antalya milletvekilleri Cavit Arı, Aliye Coşar, Mustafa Erdem, Suri Çorabatır, CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ilçe başkan adayları Bülent Kandemir ile Gökhan Sipahioğlu, siyasiler, Alanya Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Haydar Uyar ve Gülçin Güner ile İl Başkanı Nuri Cengiz,  Milletvekili Mustafa Erdem, Sururi Çorabatır ve Murat Özçelik'in konuşmalarının ardından CHP İlçe başkan adayları Bülent Kandemir ve Gökhan Sipahioğlu'nun yönetimi ve Antalya il delege listesi katılımcılarla paylaşıldı.  
"ARKASINDA KİMLER OLDUĞUNU BİLİYORUM"
Kongrede konuşan CHP Antalya eski İl Başkanı Nusret Bayar, "Bundan 3-4 gün önce divan başkanlığı teklifi geldi ve kabul ettim. Bunu tekrar teyit etmek için mesaj attılar. Daha sonra il başkanı ilçe başkanını arıyor ve Nusret başkanı divan başkanı yaparsanız sıkıntı çıkar diyor. Burada ne sıkıntı çıkar bunu kim söyletiyor. Arkasında kimler olduğunu biliyorum. Beni basın temsilcisi arayarak divan başkanı mısınız dedi ve  Muhittin Böcek sizin divan başkanlığınızı engelliyor dediler.  Belediye başkanları kendi değerlerine bakacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni ne umutlarla ne emeklerle kazandık. Bu şekilde heba edilmez" dedi. 
"5 SENE ÖNCE KONUŞACAKTINIZ"
Bu sırada araya giren divan başkanı CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, "Bu konuları 5 sene önce konuşacaktınız" diye araya girdi.
"BU SEÇİMİ KAZANMAK ZORUNDAYIZ" 
Konuşmasını sürdüren Bayar, "Bu seçimi kazanmak zorundayız. Coşkun Karadağ ile çok güzel bir siyaset yaptık. Kendisine verdiği hizmetler için çok teşekkür ederim. Bülent Kandemir ve Gökhan Sipahioğlu'nu tanıyorum. Aldıkları bayrağı çok ileriye taşıyacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı. 
"BELEDİYEYİ ELEŞTİRMEK SİYASET DEĞİL"
Arı, "O belediyeleri toplum için eleştirmek siyaset değil.  Belediyeleri tam seçim arefesinde rencide etmekten vazgeçelim. Belediyeleri kazanacağız diye canımız çıkıyor. İktidarı eleştireceğiz" dedi.