Alanya’da düzenlenecek rallide 26 ekip yarışacak  Alanya’da düzenlenecek rallide 26 ekip yarışacak 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in katılımı ile gerçekleştirilen CHP Alanya Mitingi'nde Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya selam gönderilen iki pankart açılması gündeme oturdu. Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Tarık Özçelik’in konuşma yaptığı sırada açılan pankartlar sosyal medyada tepki ile karşılandı. 
SOSYAL MEDYADA SERT TEPKİ
Sosyal medyada yayılan görüntülere bazı vatandaşlar, Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıldönümüne değinerek “Çanakkale Şehitlerimizi bağrımıza bastığımız bugünde, teröre 50 bine  yakın şehit vermiş bir milletin evlatları olarak, Türk milliyetçilerinin yüreği Alanya’da Selahattin  Demirtaş'a selam pankartını açanları, açtıranları unutmayacağız. Bu Demirtaş'ın abisi hala dağda ve PKK’lılarla askerimize, öğretmenimize, insanlarımıza kurşun yağdırıyor” şeklinde yorumlar yaptılar. 
KANDEMİR’DEN AÇIKLAMA GELDİ
Mitingin ve konuşmaların önüne geçen olay hakkında CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir’den jet hızında açıklama geldi. Kandemir, “Alanya Belediye Başkan Adayımız Osman Tarık Özçelik’in konuşması sırasında provokatif nitelikli iki pankart açıldığı fark edilmiş, pankartı açanlar alandan uzaklaştırılmıştır” diyerek olayın planlı olarak kayda alınıp yayıldığını iddia etti. Hukuki girişimlere başladıklarını belirten Kandemir, mitingde cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkelerine bağlı söz ve söylemlerde bulunulduğunu söyledi.