- Mehmet AL

 Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nin Müdürü İsmet Aktürk, 2015 yılında otomobilinde yanından geçen bir başka araçtan kurşun yağmuruna tutulması sonucu şehit düştü. Aktürk’ün pusu kurularak öldürülmesi talimatını veren ve 8 yıldır aranması bulunan firari Şerafettin Dadaş Ankara ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe KOM Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucunda şafak vakti düzenlenen nefes kesen operasyonla Alanya’nın Oba Mahallesi’nde saklandığı evde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Dadaş ardından Ankara’ya götürüldü. 

OLAYIN GEÇMİŞİ
Kocaeli'nin İzmit İlçesi, Yeşilova Semti'nde trafik ışıklarında Kandıra F Tipi Cezaevi'nin Müdürü İsmet Aktürk'ün içinde bulunduğu otomobile, yanına yaklaşan başka bir otomobilden peş peşe ateş açılmıştı. Kurşunlardan 3'ü İsmet Aktürk'ün vücuduna isabet etti. Hastaneye kaldırılan Aktürk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Olayın Mehmet A. ve Şerafettin Dadaş tarafından planlandığı, Tuncer S. ve İdris D.'nin eylemi gerçekleştirdiği ortaya çıktı.
PUSUYU PLANYALAN ZANLI ALANYA'DA YAKALANDI
Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Organize Şube Müdürlüğü, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu Kocaeli Kandıra Yüksek Güvenlikli Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün iş yerine giderken pusu kurularak öldürülmesi talimatını veren ‘Suç Örgütü Kurmak ve Yönetmek’ suçundan 8 yıldır aranması bulunan firari Şerafettin Dadaş'ın Alanya'da olduğu tespit edildi. Fiziki ve takip çalışmalarını tamamlayan Ankara ve Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Büro Amirliği ekipleri şafak vakti düzenlenen nefes kesen operasyonla Şerafettin Dadaş’ı saklandığı evde yakaladı. Operasyonda evde 2 adet tabanca ile mermi ele geçirdi. Gözaltına alınan Dadaş, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde alınan sağlık raporunun ardından sorgulanmak üzere Ankara'ya götürüldü.

Boş arazide erkek cesedi bulundu! Boş arazide erkek cesedi bulundu!