17. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi bu akşam Ayşe Dinçer ve Sibel Can, şarkıları ile Gökbel Yaylası'nı coşturdu. Binlerce vatandaşın akın ettiği Gökbel Yaylası'nda konuşmasını yapmak için sahneye çıkan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşı selamlayarak gündeme ve gelecek yerel seçimlere yönelik net mesajlar verdi. 

Türk’ün Ata sporu, dünyanın en eski spor dallarından biri olan Yağlı Güreşleri, 19 yıldır Gökbel’de yaşadıklarını vurgulayan Başkan Yücel, "İnşallah yüzlerce yıl devam edecektir" dedi. 

"VAKTİMİZİ, ENERJİMİZİ ESER ÜRETMEYE VE HİZMETE AYIRDIK"

 "Sizler her zaman bize destek verdiniz, bağrınıza bastınız, yıllardır hep birlikte aynı yolda yürüyoruz. Bu güzel yol arkadaşlığınız için, sevginiz, güveniniz ve desteğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diyen Başkan Yücel, projelerine değinerek şunları söyledi:

Biz, bugüne kadar tüm vaktimizi ve enerjimizi çalışmaya, eser üretmeye ve sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye ayırdık. 

Alanya merkezde, bir çok dev eseri hizmete kazandırdık. Alanya’nın 37 yıllık hayali teleferiği gerçeğe dönüştürdük. Şimdi yıllardır Alanya’nın kanayan yarası olan, her seçimde her belediye başkanının proje kitapçığında yer alan Cuma Pazarı projesini yapıyoruz. Kapalı Pazar Alanı, Otopark kısmı tamamlandı, inşallah Sinema ve Diğital Kütüphane kısmını da en kısa zamanda tamamlayıp sizlerin hizmetine sunacağız.

Eğitimde, hiçbir belediyenin yapamadığını yaptık. Oba Kız Yurdunu, 9 kütüphaneyi, Fahri Gürses Etüt Merkezini, Payallar’da Şehit Aybüke Öğretmen Etüt Merkezini, Oba’da Rüya İpekten ve Saadet Çelik Çocuk Akademisi ve Kreşini hizmete açtık. Mahmutlar Hanife Cebeci Kreş ve Gündüz Bakım Evinin, Mahmutlar Etüt Merkezinin de inşaatları hızla devam ediyor. Önümüzdeki eğitim dönemine yetiştirmeye çalışacağız. Kestel’de Sultan Alparslan Anadolu Lisesi, Payallarda Çok Programlı Anadolu Lisesi, Avsallar’da 100. Yıl Ortaokulu ve Anaokulu olmak üzere 3 okulu sıfırdan inşa ederek öğrencilerimizin hizmetine sunduk. 

Sağlık’ta, doğu bölgemize kazandırdığımız Çayarası Sağlık Ocağı doktoruyla, hemşiresi ile ambulansı ile yıllardır bölgemize hizmet veriyor. Geçtiğimiz hafta sonu söz verdiğimiz gibi Eğrigöl’de dört dörtlük bir sağlık ocağını daha hizmete açtık. Batı bölgemizin yaylalarında yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Şimdiye dek 7 sağlık ocağı yaptık, 8’incisinin de temelini attık. 

Spor’da, Sporun başkenti Alanya’ya yakışır spor tesislerini kentimize kazandırıyoruz. Oba’da Kapalı Spor Salonu ve yarı olimpik yüzme havuzumuzun inşaatı bitmek üzere. Konaklı Mahallemize bölgenin en kapsamlı spor tesisinin temelini attık.  Konaklı Spor Kompleksimiz, takım kampından, konaklama tesisine, atletizm parkurlarından veledroma kadar 18 ayrı branşta Türk sporunun gelişmesine ve spor turizmine hizmet verecek. Aynı zamanda Zimbitlik Mevki’ne yeni bir spor salonu daha kazandırdık. Geleceğimiz, yarınlarımız çocuklarımız ve gençlerimiz için daha çok spor ve sosyal alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.

Sosyal alanlarda, geçtiğimiz dönemde Alanyamıza Devlet Bahçeli Yaşam Alanı’nı kazandırmıştık. Bu   dönemimizde de Kızılalan Mevki’nde bölgede bir ilk olacak Macera Parkının yapımını tamamladık. İhale sürecinden sonra hizmete açacağız. Dönemimizde 172 park yaparak Alanya’nın her mahallesini park ve sosyal alanlarla buluşturduk. Bisiklet yolları, prestij caddeleri ve sahil düzenleme çalışmalarımızla kentimize değer kazandırıyoruz.

Üretken Belediyecilik anlayışımızla Alanyamızın değerine değer katacak Alaiye Su markasını oluşturduk.

Su Fabrikamızın yanı sıra Beton Fabrikamız, Asfalt Plentimiz ve Maden Ocağımız, Güneş Enerji Santrallerimiz ve bitki seralarımızla kendi üretimimizi kendimiz yapıyoruz. 

Güçlü araç filomuz, nitelikli personelimizle Alanyanın her bölgesine, en ücra noktasına kadar hizmetlerimizi götürüyoruz.

Bu gün burada ne kadar özetlemeye çalışırsak çalışalım, Alanyamıza, anlatması saatlere, günlere sığmayacak eser ve hizmetler kazandırdık.  

Eskilerin dediği gibi, eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri."

"BOŞ KONUŞANLAR GİBİ DEDİKODU, İFTİRA, YALANLARLA OYALANMADIK"

Osman Tarık Özçelik: ALTAV’ı güçlendirerek yola devam edeceğiz Osman Tarık Özçelik: ALTAV’ı güçlendirerek yola devam edeceğiz

Biz, hep eserlerimizle konuştuk. Hep hizmetlerimizi anlattık. Siyasi ayrımcılığa, çirkin siyasete girmedik, bundan sonra da bize yakışanı yapmaya devam edeceğiz.

Hiçbir eseri, hiçbir projesi olmayanların, bu memlekete bir çivi bile çakmayanların yaptığı gibi boş konuşmadık. Onlar gibi, dedikoduyla, iftira ile, sanal gündemlerle, yalan haberlerle oyalanıp durmadık. Taklitle, başkalarının yaptıkları üzerinden bir yere gelmeye çalışmadık. 

Biz, hep taklit edilen olduk,  ülke çapında örnek alınan işlere imza attık. 

Alanya Belediyesi olarak, en iyi kurumsallaşan, en iyi yapılanan ve en büyük bütçeye sahip belediye olduk.

Artık Alanya Belediyesi, bazılarının hayallerini bile kuramadığı eserleri gerçeğe dönüştüren bir belediyedir. 

İşte biz bunu başardık. Biz bunu sizlerle başardık. Hepiniz Sağolun varolun. 

"CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYE BAŞKANI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

19 yıllık görev süremizde, 'Fırat nehri kenarında bir koyun kaybolsa, korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı bizden sorulur!'  diyen Hz. Ömer’i kendimize şiar edindik. Alanya’nın en ücra köşesinde yaşayan tek bir insan olsa bile O’nun elini öptük, halini sorduk, derdini dinledik. Yarasına merhem olmaya çalıştık.

Bir yandan eserler üretirken bir yandan da vatandaşlarımızla gönül bağımızı hiç koparmadık. Biz, yaptığımız herşeyi öncelikle 'Allah rızası için, sonra da insanlarımızın rızasını, hayır dualarını alabilmek için yaptık. Bizim için en büyük hizmet halkımızın gönlünde yer edinebilmektir.'

Büyüklerimizin duası, yol arkadaşlarımızın azmiyle, 

Sizlerin sevgisiyle bu günlere geldik; Biz sizlerle var olduk… 

Cumhur İttifakı Belediye Başkanı olarak görev yaptığım bu süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, 'Önce Ülkem ve Milletim Sonra Partim ve ben' diyen Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, değerli Ak Parti teşkilatlarına, Partimin tüm kademelerine, meclis üyelerime, belediye personelime, 19 yıldır bizimle mücadele eden isimsiz birer kahraman olan ekibime ve her zaman sevgisini ve desteğini arkamda hissettiğim Alanya halkına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 

"SİZLERLE YENİDEN YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPIYORUZ"

Artık, sizlerle yeniden yeni bir başlangıç yapıyoruz. Hedeflerimiz, ideallerimiz ve daha yapacak çok işimiz var. Her zaman bana olan sevginize ve güveninize layık olmaya gayret ettim, bundan sonra da çizgimizden, duruşumuzdan taviz vermeden, samimiyetten, mütevazilikten ayrılmadan aynı hız ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bizlere güvenen, bizleri seven, bizlerin arkasında duran gönül dostlarımızı hiçbir zaman mahcup etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz.

Memleketimi çok seviyorum

Vatanımı çok seviyorum.

Alanyamızı çok seviyorum.

Sizlere hizmet etmeyi, vatanıma milletime faydalı olmayı daha çok seviyorum.

 Sözlerime son verirken,

Başta burada görev yapan Mehmetçiğimize ve güvenlik güçlerimize, festivalimize katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara, organizasyon komitemize, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, desteğinizle, varlığınızla bizleri onurlandıran siz değerli halkımıza teşekkür ederim.

Gelecek yıl, aynı coşku ve heyecanla Gökbel’de buluşmak dileğiyle kendimi önce Allah’a sonra size emanet ediyorum."

Editör: DAMLA ERCİYAS