YÜCEL, CANLI YAYIN KONUĞU

Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Dim TV’de yayınlanan Seçim Özel programının konuğu oldu. 10 yıllık belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği icraatları ve 2024-29 döneminde hedeflediği projelerini anlatan Yücel, vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

HAKAN TÜTÜNCÜ KAZANMALI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapmadığı hizmetleri de halkın mağdur olmaması için Alanya Belediyesi olarak bütçeden harcayarak yaptıklarını belirten Yücel, “Alanya için Hakan Tütüncü’nün kazanmasını istiyorum” dedi. Büyükşehir’in bütçesinden yüzde 85’i merkezi bütçeden, Alanya’nın ise yüzde 20 olduğunu belirten Yücel, şunları söyledi:

İŞTE ASILSIZ İDDİALARIN GERÇEĞİ

Büyükşehir bu bütçe ile maaş, yatırım, borçları ödüyor. Alanya Belediyesi’ne gelen tutar ile maaşların yarısına yetmiyor. Sonra da ‘Başkan müteahhitlerden para topluyor’ diyorlar. Bin daire satan müteahhit var. Bu dairelerde oturanlar için okul, cami, park, sosyal alanlar lazım. Bunlar için katkı payı ile öncülük yapıyoruz. Alanya güvenli, korunaklı olduğu için para kazanıyorlarsa okuluna camisine yardım etmek zorundalar diye düşünüyorum”

HER ŞEYİNİ ŞEFFAFLIKLA AÇIKLADI

“Bunun haricinde farklı bir şey düşünülüyorsa kendi şahsi hesabım da herkese açıktır” diyen Yücel, daha önce söz verdiği gibi mal varlığını da açıkladı. Yücel, “2003’te belediye başkanı olduğum yıl, kendi şahsi bütçem başkanı olduğum belediyenin bütçesinin iki katına yakındı. Bunu beni itibarsızlaştırmaya çalışanlara karşı zorunlu kaldığım için söylüyorum” diyerek şu listeyi verdi:

2004 yılı öncesi:

Bir akaryakıt istasyonu

İki kuyumcu dükkanı

Ankara’da dükkan

Mahmutlar’da arsa

Binek otomobil

Tosmur’da arsa

LPG – Otogaz dönüşüm

2024 yılı mal varlığı:

Akaryakıt istasyonu (Aile ortaklığı)

Yeni yavrularla coşku yaşayan park 23 Nisan’da ücretsiz olacak Yeni yavrularla coşku yaşayan park 23 Nisan’da ücretsiz olacak

Tosmur’da dükkan

Yurt ve otel (yüzde 50 aile ortaklığı, banka kredili)

İki adet muz serası (Aile ortaklığı, banka kredili)

İki ev (biri yayla evi)

İki binek otomobil

Kestel’de 500 m2 dükkan