Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bugün Alanya’ya yaptığı ziyaret turunda Gazipaşa- Alanya Havalimanı Müdürü Ömer Sözener ile bir araya geldi. AK Parti İlçe Teşkilatı’nda yapılan toplantıda Bakan Ersoy’a AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin ve AK Parti MKYK Üyesi Antalya Milletvekili Mustafa Köse de eşlik etti.
Toplantıda Gazipaşa-Alanya Havalimanı Müdürü Ömer Sözener ve TGA Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nın fiziki gelişim planı ve yapılan çalışmalar konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Sunumu değerlendiren Bakan Ersoy, Sözener ile havalimanının gelişmesi noktasında atılacak adımlarla ilgili ve yolcu kapasitesinin artırılması hususunda görüş alışverişinde bulundu. 
 

Syedra antik kenti ALKÜ’ye emanet Syedra antik kenti ALKÜ’ye emanet


BAŞKAN YÜCEL, BAKANI AĞIRLADI 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ayrıca Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve beraberindekilerle birlikte tarihi Alanya Kalesi'nde turizmcilerin katıldığı toplantıda sezon değerlendirmesi gerçekleştirdi.
Ardından Başkan Yücel, Bakan Ersoy'a restorasyonunu yaparak kültürel mirasa kazandırılan Bedesten ve Mutfak Kültür Evi’nde ağırladı.

Editör: DAMLA ERCİYAS