MEHMET AL (ÖZEL-HABER)

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet duruşmasına Serhat Sadak'ı satırla öldüren Özgür T. tutuklu bulunduğu Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS'le katılırken, mağdur ve sanık avukatları mahkemede hazır bulundu. Öldürülen Serhat Sadak'ın yakınları da duruşmaya katıldılar.

SANIK “PİŞMANIM” DEDİ

Alanya 1. Ağır Ceza  Mahkemesi Başkanı, tutuklu sanık Özgür T'ye, “Arkadaşını öldürmek suçundan cezalandırılacaksın. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. Bunun üzerine sanık Özgür T. “Bu olay olduğu için pişmanım. Böyle olmasını istemezdim. Keşke olmasaydı. Ailesinden özür diliyorum” dedi. 

ANNE BENİM ACIM DİNMİYOR

Duruşmaya katılan acılı Anne Tülay Sadak, mahkeme başkanına, “Benim acım dinmiyor” diyerek gözyaşlarını tutamadı. Diğer tanıklar ise sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek en ağır cezayla cezalandırılmalarını istedi. 

“CANAVRACA HİSLE ÖLDÜRMÜŞTÜR İNDİRİM YAPILMASIN”

Mağdur avukatı sanığın Sadak'ı canavarca hisle öldürmek suçundan ağırlaştırılmış hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep ederek, “İndirim yapılmasın. Sanık ayrıca savcılıkta verdiği ilk ifadesinde pişman olmadığını söylemişti. Şimdi ise ikinci duruşmada pişmanım diyor. Sanığın cezalandırılmasını, tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep ediyorum” diye konuştu. 

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Otomobile yılan girdi, vatandaş ve itfaiye alarma geçti Otomobile yılan girdi, vatandaş ve itfaiye alarma geçti

Sanık avukatı ise, müvekkili Özgür T’nin tahliyesini talep ederek eksiklerin giderilmesini istedi. 

2 KİŞİ ZORLA DURUŞMAYA GETİRİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanık Özgür T’nin tutukluluk halinin devamına, olay yerindeki görgü tanıklarından olan ve Hatay’da bulunan Adnan S. ve Diyarbakır’daki Mahsun O’nun önümüzdeki duruşmaya zorla getirilmesi için cumhuriyet savcılığına yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı 28 Mart’a erteledi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

8 Mart 2023’te Oba Mahallesi’nde meydana gelen cinayette aynı evde yaşayan Özgür T. (30) ile Serhat Sadak (38) arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Özgür T, Sadak'ı satırla vücudunun çeşitli yerlerinden yaralayıp olay yerinden kaçtı. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Sadak'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Sadak'ın cenazesi, savcılık ve polis incelemesinin ardından otopsi için Alanya Belediyesi Morgu’na kaldırıldı. Kaçan şüpheli Özgür T'nin yakalanması için harekete geçen Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şüpheliyi çalıştığı inşaatın şantiyesinde yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli Özgür T. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

F.A.

Adliyeye sevk edilen Özgür T. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.