31 Mart 2024 yerel seçimlerine iki ay gibi bir süre kala CHP, adaylarını belirlemek üzere MYK'yı topladı. Bu toplantıda belirlenen isimler parti meclisine iletildi. Parti Meclisi'nde yapılan kapalı oylamada Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Muhittin Böcek'in adaylığı kesinleşti. Böcek, kendisini aday gösteren parti organlarına ve Genel Başkan Özgür Özel’e teşekkür ederek ‘Herkesin Başkanı’ ve ‘Ben sözümü Antalya’ma verdim’ sloganları ile seçmene seslendi. 
ÜMİT UYSAL’IN AÇIKLANMASI BEKLENİYORDU
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapmış ve PM'nin aksine kamuoyunun ve parti tabanının büyük çoğunluğu Uysal'ın aday olmasını bekliyordu. Böcek kamuoyu yoklamaları ve başarı anketlerinde gerilerde yer alıyordu.  Yerel seçimlerde yarış, Cumhur İttifakı Adayı Hakan Tütüncü ve CHP Adayı Muhittin Böcek arasında geçecek.
SOSYAL MEDYADA MUHİTTİN BÖCEK TEPKİ
CHP’de adayların ilan edilmesinin ardından sosyal medya X’te Muhittin Böcek ve Hakan Tütüncü isimleri TT'ye yerleşti. Binlerce seçmen karara tepki gösterirken Tütüncü’nün seçimi şimdiden kazandığını belirterek “Hakan Tütüncü’ye Büyükşehir Belediye Başkanlığı hayırlı olsun” dediler. Erdoğan’ın CHP’ye teşekkür etmesi gerektiğini ifade eden bazı sosyal medya kullanıcıları da CHP’nin aday belirlemede kamuoyunun tercihinin tam aksine karar vermesine tepki gösterdi.

Razgatlıoğlu’nun yarışı Alanya’da dev ekranda izlenecek Razgatlıoğlu’nun yarışı Alanya’da dev ekranda izlenecek

Editör: DAMLA ERCİYAS