Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen 58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu (Tour of Türkiye 2023) Alanya’da başladı. Etabın startı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Antalya Valisi Hulusi Şahin ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akın’ın da aralarında bulunduğu protokol üyelerince Alanya İskele Meydanı'ndan verildi. Turun 135 kilometrelik Alanya-Antalya etabına, 24 takımdan 163 bisikletçi katıldı. Yarış, 15 Ekim'deki İstanbul-Sultanahmet etabıyla sona erecek. Dev organizasyon, 2 saatlik canlı yayınlarla 190 ülkede 13 dilde milyonlarca insana ulaştı.
ALKÜ’NÜN BAYRAK ŞÖLENİNİ MİLYONLAR İZLEDİ
Cumhuriyetimizin ve Bisiklet Federasyonu’nun 100'üncü yılı anısına düzenlenen TUR’a özel ALKÜ Spor Bilimleri Fakültesi gönüllü öğrencilerinden oluşan 100 öğrenciyle Kızıl Kule’de bayrak şöleni yapıldı. Gönüllü öğrenciler ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Alper Güngörmüş ve Araştırma Görevlisi Dr. Elvan Deniz Yumuk eşliğinde hazırlanmış olan bayrak şöyleni, TUR 2023’te görülmeye değer görüntülerdendi. Kızıl Kule’deki bayrak şöleni canlı yayınla 190 ülkede görüntülendi.

Tahir Göktepe : Üretici suyu düşünmemeli Tahir Göktepe : Üretici suyu düşünmemeli


REKTÖR TÜRKDOĞAN’DAN TEŞEKKÜR
ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan; Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Halil İbrahim Doğan ve Ferit Can Şamlı'nın yarışmacı ve 3 öğrencinin de görevli olarak katkı sağladığı turun ülkemiz açısından çok önemli bir organizasyon olduğunu dile getirdi. ALKÜ öğrencilerinin yaptığı bayrak şölenini TUR’a renk kattığını ve Alanya’nın bu görüntülerle gurur duyduğunu söyleyerek, “TUR’un Alanya’mızdan başlamasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’a, eski Dışişleri Bakanımız AK Parti Milletvekili Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’na ve yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi. – Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi / Bülten
                                                                                                                                   
                                                                                                                 

Editör: DAMLA ERCİYAS