Alanya’da bugün 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı Alanya’da bugün 63 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘4. Uluslararası Gastronomi ve Mutfak Yıldızları Buluşması’ (GastroAntalya) Antalya Cam Piramit ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. 36 ülkeden 500 ulusal, 250 uluslararası yarışmacı ve 140 jüri üyesinin katılımlarıyla gerçekleşen yarışmaya ALKÜ damga vurdu. ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı öğrencileri katılım sağladığı 6 kategoride 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. ALKÜ’lü öğrenciler ve kazandıkları madalyalar şöyle: 

•    Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Makarna Yarışmasında; Feride Tekin altın madalya,
•    Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışmasında; Ahmet Alperen Kaşlı, Nedim Can Avşar, Zeynep Padak gümüş madalya,
•    Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Pizza Yarışmasında; Melisa Esra Doman gümüş madalya,
•    Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışmasında; Açelya Uzun, Feride Tekin, Esra Bektaş bronz madalya,
•    Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Balık Yarışmasında Mahmut Kulak bronz madalya,
•    Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Ana Yemek Yarışmasında Yunus Doğukan Suiçmez bronz madalya kazanarak üniversitemizi gururlandırdı.

REKTÖR TÜRKDOĞAN TEBRİK ETTİ
Elde edilen başarıların ardından ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, “Yarışmalarda üstün başarı gösteren öğrencilerimize ve öğrencilerimizin yarışmalara hazırlanmasındaki özverili çalışmaları için Aşçılık Programı öğretim elemanlarımızdan Öğr. Gör. Hakan Görür’e, Öğr. Gör. Mehmet Burak Yılmaz’a ve Öğr. Gör. Hilmiye Kısa’ya teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. – ALKÜ / Bülten

Editör: KEMAL CENGİZ