ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı ALKÜ STORE birbirinden renkli ürünlerle açıldı

“HAKSIZ REKABET OLUŞTURUYORLAR”
Alanya Fotoğrafçılar Derneği (ALFOD) Başkanı Necati Vural, dernek üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette, Alanya'da yasal olmayan yollarla fotoğraf ve video çekimi yapan yabancı uyruklu kişilerin, vergi ve çalışma izni olmadan faaliyet göstererek, yasal yükümlülüklerini yerine getiren işletmeler için haksız rekabet oluşturduğunu ifade etti. Vural, bu durumun Alanya'daki fotoğrafçılık ve video çekimi sektöründeki yasal işletmeleri olumsuz etkilediğini vurguladı.
“UYGUN OLMAYAN FAALİYETLER ENGELLENECEK”
Kaymakam Ürkmezer de, fotoğrafçıların şikayetlerini dinledi ve konunun önemine dikkat çekti. Ürkmezer, "Kanunlar çerçevesinde gerekli işlemler belediye ve göç idaresiyle koordineli bir şekilde yapılacak ve adalet sağlanacak” diyerek, yasal düzenlemelere uygun olmayan faaliyetlerin engelleneceğini belirtti.
TOPLADIKLARI İMZALARI KAYMAKAMLIĞA SUNDULAR 
ALFOD üyeleri, yasal yükümlülüklerini titizlikle yerine getirdiklerini ve vergi ödemeleri, çalışanların sigortaları, iş yeri kiraları gibi tüm resmi yükümlülükleri eksiksiz olarak yerine getirdiklerini ifade etti. Ancak son zamanlarda sayılarında ciddi bir artış gözlemlenen, yasa dışı şekilde fotoğraf ve video çekimi yapan yabancı uyruklu kişilerin, yasal işletmeler için haksız rekabet oluşturduğunu belirttiler. Bu sebeple ALFOD üyeleri başlattıkları imza kampanyasında topladıkları imzaları Alanya Kaymakamlığı'na sunarak, yasa dışı fotoğraf ve video çekimi yapan kişilere karşı gerekli denetimlerin yapılmasını ve önlemlerin alınmasını talep etti. Ürkmezer, konuyla ilgili gereken adımların atılacağını ve denetimlerin artırılacağını belirterek, yasal düzenlemelere uymayan kişilere karşı mücadelenin süreceğini ifade etti. ALFOD ziyaret sonunda Ürkmezer'e Atatürk portresi hediye etti. – ALFOD / Bülten

Editör: DAMLA ERCİYAS