ÜÇ MİLYAR LİRALIK İHALE 
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Tedarik ve Sözleşmeler Daire Başkanlığı tarafından ‘pazarlık usulüyle’ ve yaklaşık değeri 2 milyar 519 milyon 722 bin lira olan Antalya Manavgat - Alanya - Gazipaşa - Anamur ilçeleri FAZ-2 Doğal Gaz Boru Hattı Yapım İşi İhalesi tamamlandı. İhaleye üç firma davet edildi. 3 milyar TL teklifle Ziver İnşaat – Makro Tel ortaklığı ihaleyi aldı. 
YENİ PROJEMİZ HAYIRLI OLSUN 
İhale sözleşmesi Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı Veysel Demirci ve BOTAŞ yetkilileri arasında gerçekleştirildi. Proje hakkında açıklamada bulunan İş İnsanı Demirci, “Projenin ihalesini imzaladık. Çalışma alanımız 137 km olarak belirlenmiş olup titizlikle hazırlanmış bir çalışmanın planını gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yeni projemizin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Alanya’da personel müdüre saldırdı iddiası  Alanya’da personel müdüre saldırdı iddiası 

*ALANYA BELEDİYESİ YER TAHSİS ETMİŞTİ* 
Alanya Belediyesi’nin 2023 Kasım ayı Meclis Toplantısında Alanya’da doğalgaz kullanımının önünün açılması için Enerya Antalya Gaz Dağıtım AŞ’ye Çıplaklı’da yer tahsisi yapılması kararlaştırılmıştı. Konu hakkında konuşan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, birinci ve ikinci etap ihalelerinin yapıldığını belirterek “Biz de vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda süreci hızlandırmak adına doğu bölgemizde Cikcilli, Çıplaklı ve Oba’ya doğalgazın hızlıca gelmesini istedik. Çıplaklı’da sabit istasyon olacak. Oradan da belirttiğimiz bu 3 bölgeye gaz verilecek” demişti.