Ehliyet sınavına günler kala kaza yaptı, 25 bin TL ceza yedi Ehliyet sınavına günler kala kaza yaptı, 25 bin TL ceza yedi

 Akıllara durgunluk veren olay, geçtiğimiz ay Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Strazburg Yerleşkesi'nde yaşandı. İddiaya göre, Fransa'nın Strazburg şehrinde Youth Station Derneği tarafından düzenlenen Erasmus Plus Projesi’ne katılan Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Y.G., arkadaşları ile konuştuğu sırada araya giren Anayasa Mahkemesi Raportörü H.M. "Siz nerede yaşıyorsunuz? Oy kullandınız mı?" diye sordu. Gençlerin “Evet” yanıtı sonrasında H.M. "Tayyipçi misiniz yoksa? Allah sizi onunla haşr etsin. Artık cehennemine mi yoksa cennetine mi ben bilmem" dedikten sonra Y.G.'ye nerede okuduğunu sordu.
“AKLIN NASIL ERİYOR?”
Y.G'nin "Kartal İmam Hatip Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi" yanıtını vermesi üzerine iddiaya göre H.M. "Bir de Galatasaray Üniversitesi’nde okuyorsun. Nasıl destekleyebiliyorsun? Aklın nasıl eriyor? Kartal mezunu olarak oranın da değerini düşürüyorsun" dedi.
"SENİ BIÇAKLARIM, PARÇA PARÇA EDERİM” İDDİASI
Bunun üzerine Y.G. "Beyefendi bu sözlerin hoş değil" diyerek karşılık verince sinirlenen H.M. iddiaya göre, "Seni bıçaklarım. Seni parça parça ederim" diyerek tehditlere başladı.
ARKADAŞLARININ ARAYA GİRMESİYLE KURTULDU
Arkadaşlarıyla oturan Y.G. iddiaya göre, darp etmek için üzerine yürüyen H.M’den arkadaşlarının araya girmesiyle kurtuldu. Batman Hakimliği görevinin ardından daha sonra da Anayasa Mahkemesi'nde raportör olarak görev yapan Hakim H.M. hakkında Y.G. hazırladığı dilekçe ile şikayetçi oldu.
"8 ARKADAŞIM OLAYA TANIK OLDU"
Galatasaray Üniversitesi öğrencisi olduğunu, aynı zamanda Belçika'da Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında ULB Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında eğitimine devam ettiğini belirten Y.G., Anayasa Mahkemesi raportörü olan ve Strazburg'da Diyanet otelinde konaklayan H.M. tarafından sözlü hakaret, tehdit ve fiziksel saldırıya uğradığını belirten şikayet dilekçesi hazırladı. Y.G. dilekçesinde şu ifadelerini kullandı: "H.M. otelin ortak alanında arkadaşımla konuştuğum sırada sohbetimize dışarıdan dahil oldu. "Tayyipçi misiniz yoksa?" dedi. "Evet" yanıtı verince, aşağılar bir üslupla "Allah sizi onunla haşr etsin, artık cehennemine mi alır cennetine mi ben bilmem" ifadesini kullandı. Ardından hangi üniversite ve liseden olduğumuzu sordu. Kendisine "Kartal İmam Hatip" ve "Galatasaray Üniversitesi" yanıtı vermem üzerine gülmeye, aşağılamaya ve hakaret etmeye başladı. "Bir de Galatasaray'da okuyorsun. Nasıl destekleyebiliyorsun? Aklın nasıl eriyor?" ifadelerini kullandı. 8 kişi otururken üzerime yürüdü. Beni darp etmesi arkadaşların araya girmesiyle önlenebildi.” - Haber Merkezi                                                                                                                                                              

Editör: DAMLA ERCİYAS