MEHMET AL-(ÖZEL-HABER)

Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli memur H.E’nin (50) Mal Müdürlüğü’ne yatırılması gereken 97 bin TL parayı yatırmayarak zimmetine geçirdiği iddiasıyla açılan davada Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü M.A. şef E.G. (55) ve şube müdürü H.S. (52) ‘Denetim görevini ihmal ederek zimmet veya irtikaba neden olmak’ suçundan tutuksuz yargılandıkları davada hakim karşısına çıktılar.

Alanya’da 5 kimliksiz Afgan emniyete teslim edildi Alanya’da 5 kimliksiz Afgan emniyete teslim edildi

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ‘zimmet’ suçundan sanık olarak yargılanan memur H.E, E.G. ile H.S. avukatlarıyla hazır bulunurken, duruşmaya M.A. ve avukatı SEGBİS vasıtasıyla katıldılar. Alanya 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı ‘zimmet’ suçundan yargılanan sanık H.E’den 132 bin TL’yi 30 gün içerisinde Mal Müdürlüğü’ne yatırmasını talep etti. Mahkeme evrakların tamamlanması için duruşmanın 14 Kasım tarihine ertelenmesine karar verdi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Gazipaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde İŞKUR iş veri işlemlerini yürüten veri hazırlama ve kontrol işletme görevinde bulunan H.E’nin 2017-2019 yılları arasında belirli dönemlerde İŞKUR hesabından SGK'ya ve Gazipaşa Mal Müdürlüğü’ne ödenmesi gereken 106 bin 347.08 TL’yi ödemediğinin tespiti üzerine başsavcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Şüpheli H.E. savcılıkta verdiği ifadesinde 132 bin 718.71 TL parayı zimmetine geçirerek üzerine atılı suçu işlediğini ikrar etti. Ailevi ve maddi sorunlarından dolayı bulunan borçlarını ilk defa 2017 yılının ilk aylarında SGK primi olarak ödenmesi gereken miktarı zimmetine geçirerek kapattığını ileri süren H.E. daha sonra borcu borçla ödemeye başladığını ve bu şekilde 2017-2019 yılları arasında toplamda 132.718,72,TL parayı hesabına geçirerek kapattığını iddia etti. Kredi kartı borçları olduğunu iddia eden H.E. özel hayatında yaptığı hatalarından dolayı pişman olduğunu, zararı gidermek istediğini ancak maddi imkanlarının yetersiz olduğunu söyledi. 

Editör: DAMLA ERCİYAS