MEHMET AL-ÖZEL HABER

Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada abisi Mehmet Atar'ı öldüren sanık Adem Atar'ın yeniden yargılanmasına başlandı. Sanık Adem Atar duruşmaya tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nden SEGBİS vasıtasıyla katıldı. Mahkeme başkanı, sanık Adem Atar'a, “İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporun akıl sağlığının yerinde olduğunu söylüyor. Neler söyleyeceksin?” diye sordu. Sanık Adem Atar ise, “Ben bir şey bilmiyorum” diyerek karşılık verdi.  

“MÜVEKKİLİM SUÇSUZ YERE ÖLDÜRÜLDÜ”

İkinci duruşmada öldürülen mağdur Mehmet Atar ve sanık Adem Atar'ın avukatları hazır bulundular. Duruşmada öldürülen Mehmet Atar'ın avukatı, “Müvekkilim suçsuz yere kardeşi tarafından öldürüldü. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. 

ADLİ TIP KURUMU RAPORUNU KABUL ETMEDİ

Sanık Adem Atar'ın avukatı ise müvekkilinin aldığı raporları kabul etmedi. Sanık avukatı müvekkilinin hasta olduğunu belirterek İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan alınan akıl sağlığı raporunu kabul etmeyerek tam teşekküllü bir hastaneden rapor alınmasını talep etti.  

TUTUKLULUĞU DEVAM EDECEK

Alanya’da yanan minibüs kullanılamaz hale geldi Alanya’da yanan minibüs kullanılamaz hale geldi

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti abisini öldüren sanık Adem Atar'ın daha önce gelen raporunda akıl sağlığının tam olduğunu belirterek, sanığın tutukluluk halinin devamına, hastaneden raporlarının istenmesine ve eksiklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı 3 Temmuz’a erteledi. 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Olay, 17 Ocak 2021’de saat 22.30 sıralarında Oba Mahallesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre, Adem Atar (36) ağabeyi Mehmet Atar (48) ve yeğeni Cüneyt Atar ile ailevi sorunlar nedeniyle tartışmaya başladı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucu Adem Atar av tüfeğiyle ateş etti. Tüfekten çıkan saçmaların hedefi olan ağabey Mehmet Atar karın bölgesinden, yeğeni Cüneyt Atar ise sol kolundan yaralandılar. Silah seslerini duyanların ihbarıyla olay yerine sevk edilen jandarma ve sağlık ekipleri tarafından yaralılar ambulansla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Adem Atar ise av tüfeğiyle birlikte jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Mehmet Atar doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Cüneyt Atar'ın ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Ağabeyini vuran zanlı Adem Atar, Merkez İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’nda ifadesi alındıktan sonra yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlı Adem Atar ‘Yaralama’, ‘Üstsoy'dan Akrabayı Kasten Öldürmek’ suçundan tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS