Alanya’da takla atan araçta sürücü yaralandı Alanya’da takla atan araçta sürücü yaralandı

MEHMET AL-ÖZEL-HABER

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 4’üncü duruşmaya ölen Osman Ersoy'un eşi, kardeşi, kızı, oğlu ve yakınları katıldılar. Ersoy'un avukatının hazır bulunduğu mahkemeye tutuklu sanık Yılmaz Ş., Ersoy'un kız kardeşi tutuksuz yargılanan sanık Raziye ve eşi Şenol E. ile birlikte avukatları katıldı. 

SANIK: YANINA GİDİP TAMPON YAPTIM

Osman Ersoy'u kasten öldürme suçundan Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Yılmaz Ş. SEGBİS'le katıldığı duruşmada, “Osman Ersoy'u ben öldürmedim. Yaralı iken ben onun yanına gittim. Ona tampon yaptım. Benimle nezarette olan Mustafa E. ile aralarında arazi anlaşmazlığı vardı. Beraatimi isterim” dedi.

EŞİ, KARDEŞİ, KIZI VE OĞLU ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde eşi, çocukları ve erkek kardeşi Osman Ersoy'u öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan Yılmaz Ş'den davacı ve şikayetçi olduklarını, davaya katılmak istediklerini söylediler.

“BİZİM BU OLAYLA İLGİMİZ YOK”

Duruşmada ölen Osman Ersoy'un kız kardeşi tutuksuz yargılanan sanık Raziye E. ve kocası Şenol E. mahkemede “Bizim bu olayla ilgimiz yok” dediler.

SANIK AVUKATI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık avukatı, müvekkili Yılmaz Ş’nin uzun süredir tutuklu olduğunu söyledi. Sanık avukatı öldürme suçundan hiçbir delilin olmadığını belirterek müvekkilinin beraatini talep etti.

MAĞDUR AVUKATI SANIĞIN CEZALANDIRILMASINI İSTEDİ

Osman Ersoy'un avukatı ise, “Tutuklu yargılanan sanığın cezalandırılmasını, sanık sandalyesindeki Şenol ve Raziye E’nin tutuklanmalarını talep etti.

GELECEK DURUŞMADA KARAR VERİLECEK

Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ‘Kasten Öldürme’ suçundan tutuklu yargılanan sanık Yılmaz Ş. hakkındaki mütalaanın gelecek celsede hazır edilmesine ve sanık Yılmaz Ş’nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı 11 Haziran’a erteledi.   

OLAYIN GEÇMİŞİ

Alanya’da 26 Ekim 2022 Çarşamba günü Osman Ersoy (50) Türkler Mahallesi'nde evinin önünde av tüfeğiyle vurulmuş, olayın ardından kimliği belirsiz şüpheli olay yerinden kaçmıştı. Ersoy kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetmişti. Olayın ardından soruşturmayı derinleştiren Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT ekipleri Ersoy’un kiracısı olduğu tespit edilen kadın F.Ş.(41) ve kocası Y.Ş’yi (42) gözaltına aldılar. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan karı koca adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden kadın F.Ş. savcılıkta ifadesi alındıktan sonra serbest kalırken, kocası Y.Ş. ise ‘Adam Öldürmek’ suçundan nöbetçi mahkemece tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

Editör: DAMLA ERCİYAS